Challenger Mohammedia: Tomasz Bednarek pokonał Kamila Majchrzaka w "polskim" meczu debla

Tomasz Bednarek i Australijczyk Rameez Junaid w trzech setach pokonali Kamila Majchrzaka i Miljan Zekicia z Serbii w I rundzie debla rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Mohammedii (pula nagród 42,5 tys. euro).

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Wtorkowy mecz I rundy challengera w Mohammedii był bardzo wyrównany. Pierwszy set padł łupem Tomasza Bednarka i Rameeza Junaida 6:4, w drugim lepsi (6:3) okazali się Kamil Majchrzak i Miljan Zekić. O losach spotkania musiał decydować super tie break, w którym Polak i Australijczyk wygrali 10-4.

Tym samym rozstawieni z numerem drugim Bednarek i Junaid awansowali do ćwierćfinału zmagań w Mohammedii. O półfinał zagrają z parą Roberto Carballes / Jordi Samper. Hiszpanie na otwarcie pokonali 6:4, 7:5 Uladzimira Ignatika i Dmitrija Popko.

Gra deblowa dla Majchrzaka była jedynie dodatkiem do singla, w którym broni finału. W środę stanie do rywalizacji w II rundzie. Mecz Polaka z oznaczonym numerem siódmym Thiemo de Bakkerem został zaplanowany jako drugi pojedynek dnia od godz. 11:30 czasu polskiego.

Morocco Tennis Tour Mohammedia, Mohammedia (Maroko)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
wtorek, 4 października

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Rameez Junaid (Australia, 2) - Kamil Majchrzak (Polska) / Miljan Zekić (Serbia) 6:4, 3:6, 10-4