ATP Szanghaj: David Goffin wyeliminował Juana Martina del Potro w I rundzie

Juan Martin del Potro na I rundzie zakończył występ w turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Wtorkowym pogromcą Argentyńczyka okazał się Belg David Goffin, który zwyciężył 4:6, 6:3, 7:5.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO

Juan Martin del Potro, który otrzymał od organizatorów Szanghai Rolex Masters dziką kartę, dobrze rozpoczął spotkanie. Jednak po zwycięstwie w partii otwarcia nie poszedł za ciosem i pozwolił Davidowi Goffinowi powrócić do gry. Finalista zeszłotygodniowego turnieju w Tokio lepiej poruszał się po korcie i tym samym częściej punktował w wymianach. Kiedy Belg poprawił jeszcze return, to Argentyńczyk szybko znalazł się w opałach. Po dwóch godzinach i 18 minutach oznaczony "11" zawodnik zwyciężył 4:6, 6:3, 7:5. Del Potro uda się teraz do Sztokholmu, gdzie również otrzymał dziką kartę.

Triumfator imprezy w Tokio, Nick Kyrgios, rozpoczął zmagania w Szanghaju od pewnego zwycięstwa nad Samem Querreyem. Australijczyk posłał 14 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. W ciągu 53 minut postarał się o jednego breaka w pierwszym i drugim secie, dlatego zasłużenie wygrał 6:4, 6:4. Środowym przeciwnikiem tenisisty z Canberry będzie Mischa Zverev.

Oznaczony 13. numerem Lucas Pouille zainaugurował chińskie zawody wygraną nad Fernando Verdasco. Francuz przegrał w ciągu 58 minut zaledwie osiem piłek przy własnym serwisie i trzykrotnie przełamał podanie Hiszpana, którego pokonał 6:3, 6:3. W środę na jego drodze stanie inny tenisista z Półwyspu Iberyjskiego, Nicolás Almagro. David Ferrer nie będzie miło wspominał występu w Szanghaju. Walencjanin postarał się o więcej przełamań od Feliciano Lopeza, ale po dwóch godzinach i 30 minutach to 35-letni madrytczyk triumfował 7:6(3), 4:6, 7:6(4). Było to jego siódme zwycięstwo w 17 starciach z młodszym o rok rodakiem.

Blisko trzy godziny spędzili na korcie Paolo Lorenzi i Guillermo Garcia-Lopez. Włoch pokonał Hiszpana 5:7, 7:6(2), 6:3 i w nagrodę spotka się z oznaczonym "piątką" Milosem Raoniciem. Jack Sock odprawił w dwóch setach Guido Pellę, dzięki czemu w środę zmierzy się z Feliciano Lopezem. Nieudany start zanotował Pablo Carreno, który w Pekinie wygrał debla z Rafaelem Nadalem. Hiszpan zabrał tylko trzy gemy Gillesowi Simonowi. Pierwszego rywala poznał Tomas Berdych. Czech o miejsce w III rundzie powalczy z Marcelem Granollersem, który w dwóch setach uporał się z japońskim kwalifikantem Yuichim Sugitą.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)