ATP Szanghaj: Łukasz Kubot i Marcelo Melo szybko zakończyli występ w deblu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zakończyli w czwartek występ w grze podwójnej turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. Ich pogromcami po super tie breaku okazali się Pablo Cuevas i Marcel Granollers.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot w przegranym meczu I rundy miksta WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Łukasz Kubot w przegranym meczu I rundy miksta

Gdyby rywale wykorzystali swoje szanse, to pojedynek zakończyliby już w dwóch setach. W pierwszej partii Łukasz Kubot i Marcelo Melo wrócili jednak ze stanu 2:4 i wygrywając cztery kolejne gemy, zapisali na swoje konto premierową odsłonę.

Podobnie mogło być w kolejnej części spotkania, leczy tym razem Marcel Granollers i Pablo Cuevas zachowali koncentrację po stracie serwisu na 2:2. Hiszpańsko-urugwajski duet decydujący cios zadał w lacostowskim gemie, a kilku minut później był już remis w całym pojedynku.

Kwestię awansu do ćwierćfinału rozstrzygnął zatem super tie break. Rozgrywka ta w ogóle nie poszła po myśli lubinianina i jego partnera. Cuevas i Granollers odskoczyli na 6-1, by po 82 minutach triumfować ostatecznie 4:6, 6:4, 10-4.

Za występ w Shanghai Rolex Masters Kubot i Melo nie otrzymają żadnych punktów do rankingu deblowego, ponieważ jako rozstawieni z trzecim numerem mieli w I rundzie wolny los. Polak i Brazylijczyk wywalczyli za to w chińskiej imprezie czek na sumę 21 050 dolarów do podziału.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,45 mln dolarów
czwartek, 13 października

II runda gry podwójnej:

Pablo Cuevas (Urugwaj) / Marcel Granollers (Hiszpania) - Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) 4:6, 6:4, 10-4