WTA Moskwa: porażka Pauli Kani w eliminacjach. Dwie Polki na starcie debla

Paula Kanie nie przeszła pomyślnie eliminacji turnieju w Moskwie. Polka przegrała z Nicole Gibbs 4:6, 1:6. Nasza reprezentantka wystartuje również w grze podwójnej.

Karolina Konstańczak
Paula Kania WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania

Paula Kania walczyła w niedzielę w ramach II rundy eliminacji gry pojedynczej w Moskwie. Po przeciwnej stronie siatki stanęła rozstawiona z numerem piątym Nicole Gibbs, 74. obecnie tenisistka świata, która w tym sezonie awansowała m.in. do ćwierćfinału w Monterrey, IV rundy Indian Wells i III w Miami.

Kania udanie rozpoczęła swoje pierwsze w karierze starcie z Gibbs. Polka dwukrotnie wysuwała się na prowadzenie z przewagą przełamania, najpierw przy stanie 2:1, a nieco później 3:2, ale za każdym razem błyskawicznie ją traciła. O losach seta zadecydowała jego końcówka. Serwująca pod presją wyniku sosnowiczanka nie zdołała wyrównać na 5:5 i przegrała 4:6.

W drugim secie Amerykanka bardzo szybko odskoczyła na 4:0, oddając Polce w tym czasie zaledwie trzy punkty. Po godzinie i czterech minutach tenisistka rozstawiona z numerem piątym triumfowała 6:4, 6:1 i awansowała do decydującej fazy eliminacji, w której zmierzy się z Aną Konjuh.

Kania nie opuszcza jeszcze stolicy Rosji, bowiem zaprezentuje się również w grze podwójnej. Polka i jej partnerka Danka Kovinić zmierzą się z Marią Irigoyen i Veronicą Cepede Royg. W deblu wystąpi także Alicja Rosolska, która zagra w duecie z Walentyną Iwachnienko. Ich pierwszymi przeciwniczkami będą rozstawione z numerem drugim Lucie Hradecka i Andrea Hlavackova.