ATP Wiedeń: trzy sety Andy'ego Murraya, John Isner i Ivo Karlović jak serwisowe maszyny

Andy Murray w trzech setach pokonał Martina Klizana w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. Do ćwierćfinału awansowali już John Isner i Ivo Karlović, którzy w środowych meczach posłali ponad 30 asów.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Przed dwoma laty Andy Murray pojawił się w Wiedniu, by desperacko szukać punktów potrzebnych mu do awansu do Finałów ATP World Tour. W tym sezonie sytuacja Szkota jest zdecydowanie inna. Jest już pewny występu w Masters, a w stolicy Austrii walczy o to, by zbliżyć się do prowadzącego w rankingu ATP Novaka Djokovicia.

Jeżeli Murray wygra imprezę Erste Bank Open, teoretycznie za dwa tygodnie może objąć pozycję lidera klasyfikacji singlistów. W środę wykonał ku temu pierwszy krok. W spotkaniu I rundy Brytyjczyk pokonał 6:3, 6:7(5), 6:0 Martina Klizana po dwóch godzinach i 22 minutach. Kolejną przeszkodą na drodze tenisisty z Dunblane będzie Gilles Simon, z którym ma imponujący bilans 15-2.

W środę rozegrano również dwa inne mecze I rundy. W spotkaniu półfinalistów ubiegłotygodniowych zawodów w Moskwie Philipp Kohlschreiber okazał się lepszy od Stephane'a Roberta. Z kolei Albert Ramos przełamał fatalną serię w pojedynkach z Fabio Fogninim. Hiszpan, który przegrał z Włochem wszystkie poprzednie konfrontacje w głównym cyklu (osiem), tym razem wygrał 6:2, 6:2.

Jako pierwszy w ćwierćfinale Erste Bank Open zameldował się John Isner. Amerykanin pokonał 7:6(1), 3:6, 7:6(2) mistrza tego turnieju z 2004 roku Feliciano Lopeza. Isner w ciągu dwóch godzin i 13 minut zaserwował aż 32 asy, posłał 51 zagrań kończących i wygrał, choć ani razu nie wywalczył przełamania, a sam raz oddał podanie.

Ivo Karlović popisał się niespotykanym, jak na niego, powrotem. W meczu II rundy z Damirem Dzumhurem Chorwat przegrywał 2:5 w decydującym secie, ale odwrócił losy spotkania i zwyciężył 7:6(6), 4:6, 7:6(5).

Rozstawiony z numerem ósmym Karlović, który w środę posłał 33 asy, w 1/4 finału zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Rosyjski posiadacz dzikiej karty okazał się lepszy od pogromcy Tomasa Berdycha z I rundy, Nikołoza Basilaszwilego.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,884 mln euro
środa, 26 października

II runda gry pojedynczej:

Ivo Karlović (Chorwacja, 8) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) 7:6(6), 4:6, 7:6(5)
John Isner (USA) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 7:6(1), 3:6, 7:6(2)
Karen Chaczanow (Rosja, WC) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, Q) 6:2, 7:5