Challenger Bogota: pierwszy turniej Kamila Majchrzaka jako najlepszego tenisisty Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
zdjęcie autora artykułu

Kamil Majchrzak będzie jedynym reprezentantem Polski w rozpoczynającym się w poniedziałek challengerze w Bogocie (kort ziemny, pula nagród 75 tys. dolarów). Piotrkowianin wystąpi w singlu i w deblu razem z Michaelem Linzerem.

Dla Kamila Majchrzaka będzie to drugi kolejny start w challengerze w Ameryce Południowej. W ubiegłym tygodniu w Guayaquil Polak nie spisał się dobrze. W grze singlowej odpadł w eliminacjach, a w deblowej przegrał w I rundzie.

Majchrzak, który w poniedziałek awansuje na 271. miejsce w rankingu ATP, wyprzedzi Jerzego Janowicza i zostanie najlepszym singlistą Polski, zmagania w Bogocie rozpocznie meczem z rozstawionym z numerem ósmym Agustinem Velottim (ATP 178).

Jeżeli piotrkowianin pokona Argentyńczyka, w II rundzie zmierzy się z posiadaczem dzikiej karty Danielem Elahim Galanem (ATP 428) bądź z Michaelem Linzerem (ATP 311). W ewentualnym ćwierćfinale Polak może trafić na turniejową "trójkę" Inigo Cervantesa (ATP 82), który na otwarcie stanie naprzeciw faworyta gospodarzy Alejandro Falli.

W imprezie Milo Open Bogota Majchrzak wystąpi także w grze deblowej, a partnerował mu będzie Michael Linzer. Polsko-austriacka para w I rundzie zagra z duetem Arthur de Greef / Facundo Mena, natomiast w 1/4 finału może trafić na najwyżej rozstawionych Marcelo Arévalo i Sergio Galdosa lub tenisistów gospodarzy Alejandro Fallę i Eduardo Struvaya.

ZOBACZ WIDEO Spotkanie przyjaciół w NBA. Howard zmobilizował Gortata (Źródło: TVP S.A.)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: