WTA Challenger Tajpej: Ashleigh Barty w ćwierćfinale, Olga Goworcowa obroniła piłki meczowe

Australijka Ashleigh Barty pokonała 6:2, 6:3 Japonkę Junri Namigatę i awansowała do ćwierćfinału challengera WTA w Tajpej. Białorusinka Olga Goworcowa odparła dwie piłki meczowe w spotkaniu z Amerykanką Julią Boserup.
/ AFP

W 2013 roku Ashleigh Barty zanotowała deblowe finały Australian Open, Wimbledonu i US Open w parze z Casey Dellacquą. Później Australijka zawiesiła karierę tenisową. Sezon 2015-2016 spędziła w kobiecej lidze krykieta Big Bash League, grając dla drużyny Brisbane Heat. Na zawodowe korty wróciła w połowie lutego tego roku. Rozpoczęła od debla, a w singlu po raz pierwszy wystąpiła na przełomie maja i czerwca w Eastbourne (ITF), gdzie jako kwalifikantka doszła do półfinału. Później w głównym cyklu w Nottingham dotarła do ćwierćfinału. Wystąpiła też w eliminacjach do Wimbledonu, wygrywając jeden mecz.

Challenger w Tajpej to pierwszy występ Barty (WTA 325) od czerwca. W drodze do ćwierćfinału wygrała cztery mecze, bo zaczynała od kwalifikacji. W II rundzie pokonała 6:2, 6:3 Japonkę Junri Namigatę (WTA 279). W trwającym 54 minuty spotkaniu Australijka zaserwowała trzy asy i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Barty to mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2011 w grze pojedynczej.

Kolejną rywalką 20-latki z Ipswich będzie Jewgienija Rodina (WTA 104), która pokonała 2:6, 6:4, 6:1 Słowenkę Dalilę Jakupović (WTA 156). Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów i cztery razy oddała podanie, ale sama wykorzystała sześć z 14 break pointów.

W ćwierćfinale dojdzie do konfrontacji Olgi Goworcowej (WTA 199) z Witalią Diaczenko (WTA 553). Białorusinka obroniła dwie piłki meczowe i wygrała 5:7, 7:6(5), 7:5 z Amerykanką Julią Boserup (WTA 122) po dwóch godzinach i 27 minutach. Rosjanka pokonała 7:5, 6:4 Japonkę Miyu Kato (WTA 192). Diaczenko to mistrzyni turnieju w Tajpej z 2014 roku.

Poza tym w środę dokończona została pierwsza runda. Odpadły trzy rozstawione tenisistki: Rosjanka Irina Chromaczowa (WTA 95), Hiszpanka Sara Sorribes (WTA 106) i Chinka Yafan Wang (WTA 115).

OEC Taipei WTA Challenger, Tajpej (Tajwan)