International Premier Tennis League: dotkliwa porażka Indian Aces. OUE Singapore Slammers obronili trofeum

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KIYOSHI OTA /
PAP/EPA / KIYOSHI OTA /

Broniąca tytułu drużyna OUE Singapore Slammers wygrała trzecią edycję International Premier Tennis League. W niedzielnym finale, rozegranym w Hajdarabadzie, pokonała Indian Aces 30:14.

Dla Indian Aces była to podwójnie bolesna porażka, ponieważ w finale zaprezentowali się przed własną publicznością, a do tego w fazie zasadniczej byli trzykrotnie lepsi od rywali. Mecz o tytuł rządzi się jednak swoimi prawami i tenisiści ekipy OUE Singapore Slammers zrobili wszystko, aby obronić wywalczone rok temu mistrzostwo. Wygrali zresztą wszystkie sety.

W pierwszym pojedynku Carlos Moya okazał się lepszy o jedno przełamanie od Marka Philippoussisa. Następnie swoje zrobiła w singlu Kiki Bertens, która pokonała Kirsten Flipkens. W ostatnim gemie Belgijkę zastąpiła Sania Mirza, licząc na odrobienie strat. Mieszkająca w Hajdarabadzie tenisistka nie odwróciła jednak losów seta, a następnie wspólnie z Rohanem Bopanną (i jego zmiennikiem Ivanem Dodigiem) przegrała grę mieszaną.

OUE Singapore Slammers zapewnili sobie wielkie zwycięstwo już po meczu deblowym, w którym Marcelo Melo (partnerujący wcześniej w mikście Bertens) i Nick Kyrgios rozgromili Dodiga i Feliciano Lopeza. Wynik spotkania ustalił Marcos Baghdatis, zwyciężając w singlu Lopeza w stosunku 6:4.

W Hajdarabadzie nie doszło zatem do rewanżu za zeszłoroczny finał IPTL, który odbył się w Singapurze. OUE Singapore Slammers wygrali zdecydowanie 30:14 i obronili mistrzowskie trofeum wywalczone w grudniu 2015 roku. W pierwszej edycji IPTL, rozegranej w sezonie 2014, najlepsza była ekipa Indian Aces.

INTERNATIONAL PREMIER TENNIS LEAGUE

Finał:

Hajdarabad (Indie)

niedziela, 11 grudnia

OUE Singapore Slammers - Indian Aces 30:14

Set 1.: Carlos Moya - Mark Philippoussis 6:4 Set 2.: Kiki Bertens - Sania Mirza (Kirsten Flipkens) 6:3 Set 3.: Marcelo Melo / Kiki Bertens - Ivan Dodig (Rohan Bopanna) / Sania Mirza 6:1 Set 4.: Nick Kyrgios / Marcelo Melo - Ivan Dodig / Feliciano Lopez 6:2 Set 5.: Marcos Baghdatis - Feliciano Lopez 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy OUE Singapore Slammers wygrają IPTL w 2017 roku?