WTA Auckland: udany powrót Sereny Williams, ekspresowe zwycięstwo Karoliny Woźniackiej

W swoim pierwszym meczu od września, Serena Williams pokonała Pauline Parmentier i awansowała do II rundy turnieju WTA na kortach twardych w Auckland.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / JUSTIN LANE
Od porażki w półfinale US Open, która pozbawiła ją miejsca numer jeden w rankingu WTA, Serena Williams nie rozegrała żadnego oficjalnego meczu. Amerykanka zrezygnowała nawet ze startu w Mistrzostwach WTA w Singapurze, a nowy sezon zdecydowała się rozpocząć w nowozelandzkim Auckland.

Dla 35-latki z Saginaw występy w zawodach rangi International nie zdarzają się zbyt często. Spotkanie z Pauline Parmentier Williams rozpoczęła dość niemrawo, dając się przełamać już w gemie otwarcia, ale kiedy przy stanie 0:2 kibice w Auckland usłyszeli pierwsze "come on" z ust Amerykanki i zobaczyli jej zaciśniętą pięść, wiadomo już było, że 22-krotna mistrzyni wielkoszlemowa opanowuje powoli sytuację.

Pomimo dużych problemów z trafianiem pierwszym serwisem, Serena po 76 minutach wykorzystała pierwszą piłkę meczową i awansowała do II rundy, w której zmierzy się z Madison Brengle, pogromczynią kwalifikantki Jamie Loeb.

Jeszcze krócej, bo mniej niż godzinę zajęło pierwszy mecz nowego sezonu Karolinie Woźniackiej. Dunka oddała Nicole Gibbs zaledwie jednego gema, a w kolejnym pojedynku zmierzy się z Varvarą Lepchenko.

W grze o drugi tytuł ASB Classic w karierze liczy się wciąż Yanina Wickmayer. Mistrzyni tego turnieju sprzed siedmiu lat wyeliminowała w dwóch setach Johannę Larsson, jednak na swoją następną rywalkę musi jeszcze poczekać. Z powodu opadów deszczu dokończenie meczu Ana Konjuh i Kirsten Flipkens zostało przeniesione na środę, podobnie jak spotkanie Venus Williams i Jade Lewis, przerwane po czterech gemach.