WTA Brisbane: Elina Switolina wciąż bez zwycięstwa nad Karoliną Pliskovą, Czeszka w finale

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:2, 6:4 Ukrainkę Elinę Switolinę i awansowała do finału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Brisbane.

PAP/EPA / DAVE HUNT

Dzień po wyeliminowaniu Andżeliki Kerber, Elina Switolina (WTA 14) nie sprostała Karolinie Pliskovej (WTA 6). Ukrainka przegrała 2:6, 4:6 i wciąż pozostaje bez zwycięstwa nad Czeszką. Bilans ich konfrontacji to teraz 5-0 dla finalistki US Open 2016.

Przy 1:1 w pierwszym secie Switolina oddała podanie do zera. Stratę przełamania mogła odrobić w szóstym gemie, ale Pliskova wróciła z 0-40. Po chwili Ukrainka odparła trzy break pointy, ale przy czwartym popełniła podwójnym błąd. Czeszka od 0-30 zdobyła cztery punkty i ustaliła wynik seta na 6:2. W drugiej partii było tylko jedno przełamanie. Finalistka US Open 2016 uzyskała je w siódmym gemie.

W trwającym 64 minuty spotkaniu Pliskova zaserwowała siedem asów, a Switolina popełniła sześć podwójnych błędów. Czeszka zdobyła 27 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy break pointy.

Pliskova awansowała do 17. singlowego finału w głównym cyklu i w powalczy o siódmy tytuł. Jej rywalką będzie Alize Cornet (WTA 41), z którą zmierzy się po raz drugi. W 2013 roku w Kantonie Francuzka zwyciężyła 7:6(4), 6:0. Początek finału Brisbane International 2017 w sobotę o godz. 10:00 czasu polskiego.

Triumf w stolicy stanu Queensland da Pliskovej awans w rankingu na piąte miejsce, na którym po raz pierwszy znalazła się w październiku ubiegłego roku. Jeśli górą będzie Cornet, była 11. rakieta globu zapewni sobie powrót do Top 30.

Brisbane International, Brisbane (Australia)