ATP Auckland: Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi powalczą o triumf w deblu

Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi awansowali do finału gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Auckland. W piątek polsko-pakistańska para pokonała Marcusa Daniella i Marcelo Demolinera 6:4, 6:4.

Rafał Smoliński
Marcin Matkowski PAP/EPA / Łukasz Trzeszczkowski / Marcin Matkowski

W czwartkowym ćwierćfinale rozstawieni z czwartym numerem Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi musieli bronić meczbola. W piątek natomiast ani razu nie stracili podania i po zwycięstwie w dwóch setach awansowali do finału nowozelandzkiej imprezy.

Nasz reprezentant i jego pakistański partner wykorzystali swoje szanse i zasłużenie wygrali po 65 minutach 6:4, 6:4. W premierowej odsłonie zdobyli kluczowego breaka w dziewiątym gemie, zaś w drugiej partii przełamali na 2:1.

Grający z dziką kartą Marcus Daniell i Marcelo Demoliner jedyną okazję na odrobienie strat mieli w ósmym gemie drugiego seta. Nowozelandczyk i Brazylijczyk nie wykorzystali jednak break pointa, a po chwili skapitulowali przy trzeciej piłce meczowej dla rywali.

W sobotnim finale zawodów ASB Classic przeciwnikami Matkowskiego i Qureshiego będą Izraelczyk Jonathan Erlich i Amerykanin Scott Lipsky. Szczecinianin wystąpi w 46. finale turnieju głównego cyklu (bilans finałów: 17-28), zaś Pakistańczyk w 28. (bilans finałów: 11-16). Erlich powalczy w sobotę o 19. mistrzostwo (bilans finałów: 18-18), natomiast Lipsky o 16. trofeum (bilans finałów: 15-11).

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 450 tys. dolarów
piątek, 13 stycznia

półfinał gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 4) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan, 4) - Marcus Daniell (Nowa Zelandia, WC) / Marcelo Demoliner (Brazylia, WC) 6:4, 6:4

Czy Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi wygrają turniej w Auckland?