Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

To już plaga. Dwóch kolejnych tenisistów zdyskwalifikowanych za grę u bukmachera

Tylko w obecnym tygodniu aż sześciu tenisistów zostało ukaranych za naruszenie programu antykorupcyjnego. W piątek to grono powiększyli Calum Puttergill i Mihaita Damian.
Marcin Motyka
Marcin Motyka
Tenis Materiały prasowe / Tenis

Calum Puttergill (ATP 891) został ukarany półroczną dyskwalifikacją i 10 tys. dolarów grzywny. 23-letniemu Australijczykowi udowodniono, że w okresie od maja 2012 roku do listopada 2014 z dwóch kont zawarł 291 zakładów u bukmachera dotyczących tenisa.

Okolicznością łagodzącą był fakt, że Puttergill nie obstawiał meczów, w których sam grał, dlatego połowa kary (3 miesiące dyskwalifikacji i 5 tys. dolarów grzywny) zostało zawieszone do 11 lipca 2017 roku. W tym czasie Australijczyk nie może naruszyć żadnego punktu programu antykorupcyjnego.

Za podobne wykroczenie został ukarany także Mihaita Damian (ATP 1642 w deblu). Rumun w tenisa nie zagra przez rok oraz musi uiścić 5 tys. euro, ponieważ w okresie od 24 listopada 2011 do 15 lutego 2013 u jednej z firm bukmacherskich postawił 199 zakładów dotyczących tenisa.

Łącznie w tym tygodniu władze Tennis Integrity Unit (powołanej przez działaczy męskiego i kobiecego tenisa organizacji, zajmującej się śledzeniem korupcji i ustawaniem spotkań w zawodowym tenisie) za nieprzestrzeganie programu antykorupcyjnego ukarały aż sześciu tenisistów.

Prócz Puttergilla i Damiana to Nick Lindahl (siedem lat dyskwalifikacji i 35 tys. dolarów grzywny), Brandon Walkin (pół roku dyskwalifikacji), Isaac Frost (11 miesięcy dyskwalifikacji) oraz Alexandru-Daniel Carpen (dożywotnia dyskwalifikacja).

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar 2017 przebiega pod dyktando pogody (źródło: TVP SA)

Czy tenisiści powinni być karani, jeżeli obstawiają u bukmachera mecze nie ze swoim udziałem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf własna / TIU

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×