Challenger Rennes: pierwszy krok Michała Przysiężnego

Michał Przysiężny wygrał pierwszy mecz w eliminacjach do halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Rennes. W niedzielę pokonał Francuza Fabiena Reboula 6:3, 6:4.
Rafał Smoliński
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Michał Przysiężny

Aby dostać się do głównej drabinki, Michał Przysiężny (ATP 427) musi w sumie wygrać trzy pojedynki. W niedzielę potrzebował 82 minut, by zwyciężyć Fabiena Reboula (ATP 521). Polak w każdym secie okazał się lepszy o jedno przełamanie. Serwis stracił tylko raz.

W poniedziałek mieszkający we Wrocławiu tenisista spotka się z Francuzem Alexandre Sidorenko (ATP 254). Jeśli zwycięży, to jeszcze w tym samym dniu jego finalnym przeciwnikiem będzie Estończyk Jürgen Zopp (ATP 314) lub Francuz Hugo Nys (ATP 352).

Rozlosowano już główną drabinkę imprezy Open de Rennes. Najwyżej rozstawieni zostali w niej dwaj Francuzi, którzy szybko odpadli z Australian Open 2017 - Jeremy Chardy (ATP 72) i Paul-Henri Mathieu (ATP 75).