Australian Open: dwa bliźniacze tie breaki. Ćwierćfinał nie dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zagrają w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open 2017. W poniedziałkowym meczu III rundy debla polsko-brazylijska para przegrała z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Hiszpanem Marcelem Granollersem 6:7(5), 6:7(5).

Rafał Smoliński
Getty Images / Lintao Zhang

Jak to często w deblu bywa, o odpadnięciu Łukasza Kubota i Marcelo Melo zadecydowały detale. W partii otwarcia to lubinianin i jego partner jako jedyni mieli break pointy, lecz w drugim gemie nie zdołali przełamać serwisu Ivana Dodiga. Tie break padł łupem rywali, którzy od stanu 3-5 wygrali cztery punkty z rzędu.

Druga odsłona także była wyrównana, choć rozstawiona z siódmym numerem polsko-brazylijska para otworzyła ją przełamaniem. Oznaczeni "dziewiątką" Dodig i Marcel Granollers odrobili jednak straty w szóstym gemie, kiedy podania nie utrzymał Melo. Potem nastąpiła powtórka z pierwszego seta: w tie breaku Kubot i jego partner nie wykorzystali prowadzenia 4-2, a cały pojedynek zwieńczył po 110 minutach Chorwat asem serwisowym.

Kubot i Melo za występ w turnieju debla otrzymają po 180 punktów do rankingu ATP. Dodig i Granollers zdobyli już 360 punktów i o miejsce w półfinale gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open 2017 powalczą z rozstawionymi z trzecim numerem Amerykanami Bobem i Mikiem Bryanami.

Nasz reprezentant nie opuszcza jeszcze Melbourne, bowiem wspólnie z Yung-Jan Chan powalczy o ćwierćfinał gry mieszanej. We wtorek przeciwnikami oznaczonej "piątką" tajwańsko-polskiej pary będą Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Hindus Rohan Bopanna.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród w deblu mężczyzn 3 mln dolarów
poniedziałek, 23 stycznia

III runda gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja, 9) / Marcel Granollers (Hiszpania, 9) - Łukasz Kubot (Polska, 7) / Marcelo Melo (Brazylia, 7) 7:6(5), 7:6(5)