Cykl ITF: Andriej Kapaś musi poczekać na drugie mistrzostwo

Andriej Kapaś nie wywalczył w Aktobe drugiego w karierze singlowego mistrzostwa. W finale imprezy ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w hali lepszy od Polaka okazał się Serb Danilo Petrović.

Rafał Smoliński

Andriej Kapaś (ATP 476) mierzył się już raz z Danilo Petroviciem (ATP 371). W 2012 roku Serb pokonał Polaka 6:3, 7:6(2) w I rundzie zawodów w ukraińskich Czerkasach.

W sobotę zanosiło się na szybką powtórkę, bowiem Petrović pewnie wygrał partię otwarcia 6:1, zaś w drugim secie uzyskał przełamanie. W 10. gemie zabrzanin odrobił jednak stratę, po czym zwyciężył w tie breaku.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Oznaczony "trójką" tenisista błyskawicznie wyszedł na trzygemowe prowadzenie w decydującej odsłonie. Całość zwieńczył po dwóch godzinach i 16 minutach wynikiem 6:1, 6:7(2), 6:3.

Kapaś wywalczył w Aktobe 15 punktów do rankingu ATP. Polak czeka na drugie singlowe mistrzostwo od halowego turnieju, który pod koniec 2011 roku wygrał w Opawie. Petrović, który sięgnął po dziewiąte trofeum w grze pojedynczej na zawodowych kortach, powiększy swój dorobek o 27 punktów.