ATP Montpellier: Borna Corić nie może wygrać meczu od sierpnia

Od wielkiego zwycięstwa nad Rafaelem Nadalem w 1/8 finału zawodów w Cincinnati Borna Corić nie może wygrać meczu w głównym cyklu. We wtorek zdolny Chorwat przegrał z Aljazem Bedene 5:7, 6:4, 1:6 w I rundzie turnieju w Montpellier.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Borna Corić stracił końcówkę zeszłego sezonu z powodu operacji kolana i teraz ma problem z powrotem do dawnej formy. Szybko odpadł z turnieju w Madrasie oraz z wielkoszlemowego Australian Open. We wtorek przegrał z Aljazem Bedene w trzech partiach, a gdyby reprezentant Wielkiej Brytanii wykorzystał przewagę, to skończyłby mecz w dwóch setach.

Poniedziałek był dniem francuskim, we wtorek ze zwycięstwa cieszył się tylko Benoit Paire. Kontrowersyjny tenisista z Awinionu pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 7:6(4), 6:4. Porażki doznał grający z dziką kartą Quentin Halys, którego odprawił w stosunku 6:4, 6:4 Ukrainiec Ilja Marczenko. Kompletnym niepowodzeniem zakończył się występ "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, Gregoire'a Barrere'a. Francuzowi oddał tylko trzy gemy oznaczony ósmym numerem Hiszpan Fernando Verdasco.

Czwartkowym przeciwnikiem doświadczonego tenisisty z Madrytu będzie Danił Miedwiediew. Rosjanin powrócił na zwycięską ścieżkę po tym, jak skreczował w pojedynku z Novakiem Djokoviciem w Pucharze Davisa. Tym razem 20-latek z Moskwy nie miał problemów z mięśniami i w 78 minut pokonał Niemca Tobiasa Kamke 6:2, 7:6(3). Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale Miedwiediew nie wykorzystał w drugim secie przewagi przełamania.

Na środę organizatorzy halowego turnieju Open Sud de France zaplanowali do rozegrania pięć meczów I rundy singla oraz pierwszy pojedynek 1/8 finału, w którym zmierzą się najwyżej rozstawiony Chorwat Marin Cilić oraz Niemiec Dustin Brown.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)