WTA Dubaj: zwycięstwa Andżeliki Kerber i Eliny Switoliny, porażka Barbory Strycovej

Andżelika Kerber pokonała 6:4, 6:3 Monę Barthel w wewnątrz niemieckim meczu II rundy turnieju WTA w Dubaju. Do 1/8 finału awansowała Ukrainka Elina Switolina. Odpadła Czeszka Barbora Strycova.

PAP/EPA / DEAN LEWINS

Andżelika Kerber (WTA 2) słabo rozpoczęła sezon. W Brisbane, Sydney, Australian Open i Dosze wygrała łącznie cztery mecze. W Dubaju na początek oddała siedem gemów Monie Barthel (WTA 109). W trwającym 78 minut spotkaniu wiceliderka rankingu wykorzystała pięć z 10 break pointów. Naliczono jej 15 kończących uderzeń i 24 niewymuszone błędy. Barthel miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek.

Kolejną rywalką Kerber będzie Monica Puig (WTA 42), z którą w sierpniu w Rio de Janeiro przegrała w finale igrzysk olimpijskich. - To będzie nowy mecz [przeciwko Puig]. Oczywiście to jest trudna rywalka, znam ją. Gra agresywnie, wiem o tym doskonale po spotkaniu w Rio. Jednak będę chciała po prostu wyjść na kort i ponownie grać swój tenis, jak przeciwko Barthel. Nie zamierzam zbyt wiele myśleć o tym, co wydarzyło się w Rio. [Puig] zagrała wtedy niewiarygodnie i zwyciężyła. Od samego początku było to jedno z jej najlepszych spotkań - powiedziała Kerber.

Elina Switolina (WTA 13) pokonała 7:5, 6:1 Saisai Zheng (WTA 95). W pierwszej partii Ukrainka prowadziła 4:0 i 5:2, ale Chinka wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek setowych. Od tego momentu tenisistka z Charkowa zdobyła osiem z dziewięciu gemów. W trwającym 69 minut spotkaniu Switolina zgarnęła 14 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała siedem z 10 break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Christiną McHale (WTA 44), z którą przegrała dwa z trzech wcześniejszych meczów.

Shuai Peng (WTA 57) wygrała 6:3, 6:2 z Barborą Strycovą (WTA 20). Chinka obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. Anastasija Sevastova (WTA 35) pokonała 6:4, 6:7(3), 6:2 Alison Riske (WTA 38) po dwóch godzinach i 29 minutach walki. Łotyszka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też obroniła dziewięć z 12 break pointów i wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. W III rundzie zmierzy się z Peng, z którą ma bilans meczów 2-0.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)