ATP Acapulco: pewna inauguracja Davida Goffina. Steve Johnson wyrównał rachunki z Johnem Isnerem

David Goffin nie miał żadnych problemów z awansem do II rundy turnieju ATP World Tour 500 w Acapulco. Odpadł oznaczony "ósemką" John Isner, którego odprawił niżej notowany o cztery miejsca w rankingu rodak, Steve Johnson.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / LYNN BO BO

Rozstawiony z "piątką" David Goffin potrzebował zaledwie 54 minut, aby pokonać francuskiego weterana Stephane'a Roberta 6:1, 6:2. Belg, który po tygodniu obecności wypadł z Top 10 światowego rankingu, ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu, a sam postarał się o cztery przełamania.

Z meksykańską imprezą szybko pożegnał się rozstawiony z ósmym numerem John Isner. Amerykanin przegrał 4:6, 4:6 ze swoim rodakiem Steve'em Johnsonem i teraz bilans ich spotkań jest remisowy i wynosi 4-4. W II rundzie przeciwnikiem Johnsona będzie kolejny krajan, Ernesto Escobedo. Grający z dziką kartą tenisista z USA okazał się lepszy w stosunku 6:1, 2:6, 6:0 od innego zdolnego Amerykanina, Stefana Kozlova.

W ślady rodaków nie poszedł Taylor Fritz. 19-latek wygrał pierwszego seta meczu z Adrianem Mannarino, ale w dwóch kolejnych lepszy był leworęczny Francuz. Reprezentant Trójkolorowych wygrał drugą partię po tie breaku, zaś w trzeciej zapisał na swoje konto o jedno przełamanie więcej od rywala. Skończyło się na 3:6, 7:6(5), 6:4 dla Mannarino, który tym samym zanotował pierwsze zwycięstwo w tegorocznym głównym cyklu, ponieważ wcześniej doznał pięciu porażek.

Kompletną klapą okazał się występ grającego z dziką kartą Lucasa Gomeza. Meksykanie od lat zajmują dalekie miejsca w światowym rankingu i w imprezach głównego cyklu rozgrywanych na własnym terenie doznają bolesnych porażek. Gomez zabrał zaledwie dwa gemy Chorwatowi Bornie Coriciowi, który stopniowo powraca do dawnej dyspozycji. W II rundzie zameldował się również zdolny Australijczyk Jordan Thompson, który powrócił ze stanu 0-1 w setach w pojedynku z Hiszpanem Feliciano Lopezem.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)