Challenger Wrocław: nieudane popołudnie dla Polaków, Kacper Żuk i Andriej Kapaś poza turniejem

Kacper Żuk i Andriej Kapaś przegrali swoje pojedynki I rundy gry pojedynczej w halowym challengerze ATP na kortach twardych we Wrocławiu.

Kacper Kowalczyk
Andriej Kapaś Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100 / Na zdjęciu: Andriej Kapaś

Z pięciu reprezentantów Polski, którzy znaleźli się w drabince gry pojedynczej wrocławskiego challengera, już w poniedziałek z rywalizacją pożegnał się Hubert Hurkacz, a we wtorek dołączyli do niego Kacper Żuk i Andriej Kapaś.

18-latek otrzymał od organizatorów dziką kartę i już w I rundzie trafił na najwyżej rozstawionego Paula-Henriego Mathieu. Pomimo znacznej różnicy w doświadczeniu niegdyś 12. singlista rankingu ATP nie okazywał wyraźnej przewagi nad Polakiem, a o rezultacie obydwu setów zadecydowało jedno przełamanie.

W obydwu odsłonach warszawiak miał okazje do obrobienia strat, jednak ostatecznie to Francuz po 69 minutach walki awansował do II rundy, w której zmierzy się z Sebastianem Ofnerem.

Kapaś, podobnie jak jego rywal Yann Marti, zanim znaleźli się w głównej drabince, musieli rozegrać trzy pojedynki w eliminacjach. Zbliżone rankingi pozwalały myśleć, że możemy zobaczyć wyrównany mecz, jednak przy wielu akcjach Szwajcara Polakowi pozostawało tylko westchnąć z bezsilności.

Na nic zdała się jego pogoń w końcówce II seta, kiedy od stanu 1:5 zabrzanin odrobił jedno z dwóch przełamań i miał kilka szans na nadrobienie drugiego, jednak ostatecznie to Marti zagra w II rundzie z Quentinem Halysem lub Michałem Dembkiem.