WTA Kuala Lumpur: pierwszy półfinał Ashleigh Barty, porażka Qiang Wang

Australijka Ashleigh Barty pokonała 6:0, 7:6(2) Chinkę Kai-Lin Zhang i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Kuala Lumpur.

PAP/EPA / LUKAS COCH

W tym roku Ashleigh Barty (WTA 158) urwała po secie Andżelice Kerber i Elinie Switolinie oraz doszła do III rundy Australian Open. Kuala Lumpur ponownie jest dla Australijki szczęśliwe. W 2013 roku w stolicy Malezji osiągnęła ćwierćfinał, a w sobotę wystąpi w pierwszym półfinale w głównym cyklu. W piątek 20-latka z Ipswich pokonała 6:0, 7:6(2) Kai-Lin Zhang (WTA 131).

W II secie Chinka uzyskała przełamanie na 6:5, ale Australijka doprowadziła do tie breaka i w nim przypieczętowała zwycięstwo. W trwającym 79 minut meczu Barty zaserwowała sześć asów i zdobyła 30 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. We wrześniu 2014 roku tenisistka z Ipswich ogłosiła, że potrzebuje przerwy od tenisa. Karierę wznowiła w ubiegłym sezonie i bardzo szybko pięła się w górę rankingu. W listopadzie była na 325. miejscu, a w poniedziałek znajdzie się co najmniej na 120. pozycji (nigdy wyżej nie była). Barty w Kuala Lumpur gra również w deblu w parze z Casey Dellacquą. W piątek Australijki awansowały do finału.

Xinyun Han (WTA 139) pokonała 6:7(4), 6:2, 6:3 Qiang Wang (WTA 60). W III secie wyżej klasyfikowana Chinka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale w 10. gemie od 40-0 straciła pięć punktów z rzędu i pożegnała się z turniejem. W trwającym dwie godziny i 16 minut meczu było 11 przełamań, z czego siedem na korzyść Han, która osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu. Dla Wang był to trzeci ćwierćfinał w 2017 roku (po Shenzhen i Dubaju).

Nao Hibino (WTA 106) wygrała 7:6(4), 6:3 z Lesley Kerkhove (WTA 195). W ciągu godziny i 47 minut Japonka wykorzystała siedem z 13 break pointów i osiągnęła pierwszy półfinał od września. 25-letnia Holenderka nigdy wcześniej nie doszła do ćwierćfinału w głównym cyklu.

W sobotę o godz. 9:00 czasu polskiego Ashleigh Barty zmierzy się z Xinyun Han i będzie to ich pierwsze spotkanie. Następnie na korcie pojawią się Magda Linette (WTA 93) i Nao Hibino. W ubiegłym roku Polka pokonała Japonkę 6:2, 6:4 w kwalifikacjach do turnieju w Tokio (Premier).

Alya Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 3 marca

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Xinyun Han (Chiny) - Qiang Wang (Chiny, 6) 6:7(4), 6:2, 6:4
Nao Hibino (Japonia) - Lesley Kerkhove (Holandia, Q) 7:6(4), 6:3
Ashleigh Barty (Australia, Q) - Kai-Lin Zhang (Chiny) 6:0, 7:6(2)

Sporty walki NA ŻYWO na kanale Eleven Extra! M1-Challenge o 19:30 w piątek oraz gala Cage Warriors w Londynie o 21:55 w sobotę. Oglądaj na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Czy Ashleigh Barty awansuje do finału turnieju WTA w Kuala Lumpur?