WTA Indian Wells: Pierwsze w sezonie zwycięstwo Belindy Bencić, Karolina Pliskova kontra Monica Puig w II rundzie

Belinda Bencić odniosła w środę pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w turnieju WTA. Do II rundy imprezy w Indian Wells awansowała także Monica Puig, która zmierzy się w piątek z Karoliną Pliskovą.

Karolina Konstańczak
Belinda Bencić PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI / Na zdjęciu: Belinda Bencić

Belinda Bencić, która w piątek, 10 marca będzie obchodziła swoje 20. urodziny, wygrała w środę pierwszy w tym sezonie mecz w głównej drabince imprezy WTA. Szwajcarka pokonała Cwetanę Pironkową 6:4, 6:1 i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. - Rozpoczęłam nerwowo - powiedziała 128. obecnie na świecie tenisistka, która musiała odrabiać straty z wyniku 0:2 w pierwszym secie. - Z czasem poprawiałam swoją grę, starając się realizować założenia taktyczne. Wszystko potoczyło się zgodnie z planem.

W II rundzie kalifornijskiego turnieju Bencić zmierzy się z rozstawioną z numerem 18. Kiki Bertens. - Jest świetną tenisistką ze znakomitymi serwisem. Mam jeden dzień odpoczynku. Będę trenowała i poświęcała czas na jak najlepsze przygotowanie do tego pojedynku - dodała Bencić, która zagra z Holenderką po raz pierwszy w karierze.

Monica Puig nie dała najmniejszych szans posiadającej dziką kartę Danielle Collins i po 70 minutach zwyciężyła 6:0, 6:2. Warto dodać, że Amerykanka rozgrywała dopiero swój trzeci w karierze mecz w głównej drabince. - Uwielbiam grać na głównych arenach - przyznała Portorykanka. - Właśnie w takich miejscach czuję się najbardziej komfortowo. Rywalizacja w Indian Wells zawsze dostarcza mi wiele radości. Jest to jeden z moich ulubionych turniejów.

Kolejną rywalką Puig będzie Karolina Pliskova, która niedługo po losowaniu zajęła miejsce kontuzjowanej Sereny Williams. Portorykanka w trzech ostatnich konfrontacjach z Czeszką nie ugrała nawet seta.

Francesca Schiavone cały czas nie może wygrać pierwszego w tym sezonie pojedynku w głównej drabince turnieju WTA lub wielkoszlemowego (jedyne zwycięstwo odniosła w ramach Pucharu Federacji). Włoszka przegrała w środę z Louisą Chirico 3:6, 3:6 w I rundzie zmagań w Indian Wells. Amerykanka zmierzy się w piątek z rozstawioną z numerem 29. Iriną-Camelią Begu.

Sara Errani przegrała pierwszego seta 1:6 w starciu z kwalifikantką Mandy Minellą, natomiast w drugim ulegała rywalce 1:2 ze stratą podania. Włoszka zdołała jednak odrobić straty i doprowadzić do decydującej odsłony, w której najpierw wybroniła się z wyniku 1:3 i 0-30, a nieco później 3:4, by finalnie triumfować 1:6, 6:4, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie Barbora Strycova.

Przeciwniczki w II rundzie poznały m.in. Elina Switolina, Roberta Vinci i Mirjana Lucić-Baroni. Ukrainka zmierzy się z Qiang Wang, Włoszka zainauguruje turniej od starcia z Madison Brengle, a Chorwatka zagra z posiadającą dziką kartę Kaylą Day.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Monica Puig pokona Karolinę Pliskovą?