WTA Miami: trudny mecz Andżeliki Kerber, Swietłana Kuzniecowa kontra Venus Williams w IV rundzie

Andżelika Kerber pokonała 6:4, 7:5 Shelby Rogers i awansowała do IV rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. W walce o ćwierćfinał dojdzie do konfrontacji Swietłany Kuzniecowej z Venus Williams.
PAP/EPA / PAUL BUCK

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!
Andżelika Kerber w głównej drabince Miami Open gra po raz ósmy. Najlepiej spisała się w ubiegłym roku, gdy doszła do półfinału. W niedzielę liderka rankingu nie miała łatwej przeprawy z Shelby Rogers (WTA 61). Niemka wróciła z 0:3 w pierwszym oraz z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:4, 7:5 ćwierćfinalistkę Rolanda Garrosa 2016. W trwającym 89 minut meczu Kerber zanotowano 17 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Rogers miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 51 pomyłek. Niemka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów.

O ćwierćfinał liderka rankingu zagra z Risa Ozaki (WTA 87), której nie zatrzymała Julia Görges (WTA 47). Japońska kwalifikantka, która w Miami występuje po raz pierwszy, zwyciężyła 7:6(5), 6:3. W pierwszej partii Niemka z 1:4 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek setowych. W drugim secie prowadziła 2:0, ale przegrała sześć z siedmiu kolejnych gemów.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 7) wróciła z 2:4 i pokonała 6:4, 6:2 Taylor Townsend (WTA 111). Rosjanka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Była wiceliderka rankingu to triumfatorka turnieju w Miami z 2006 i finalistka z 2016 roku.

Kolejną rywalką Kuzniecowej będzie Venus Williams (WTA 12), która pokonała 6:3, 6:0 Patricię Marię Tig (WTA 95). W ciągu 70 minut Amerykanka posłała 25 kończących uderzeń przy 23 niewymuszonych błędach. Rumunce naliczono pięć piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. Była liderka rankingu obroniła trzy z czterech break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. Kuzniecowa i Williams zmierzą się po raz 10. (bilans 5-4 dla Rosjanki).

W IV rundzie jest również Johanna Konta (WTA 11), która wygrała 6:4, 6:0 z Pauline Parmentier (WTA 57). Brytyjka zaserwowała siedem asów i zdobyła 33 z 40 punktów przy własnym podaniu. Naliczono jej 19 kończących uderzeń i pięć niewymuszonych błędów. Francuzka miała pięć piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek.