WTA Charleston: maraton Laury Siegemund z Łesią Curenko, pewny awans Jeleny Janković

Niemka Laura Siegemund pokonała 6:7(6), 6:2, 7:6(4) Ukrainkę Łesię Curenko po trzech godzinach i 18 minutach walki i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Charleston. Łatwo pierwszy mecz wygrała Serbka Jelena Janković.

PAP/EPA / PAUL MILLER

Dla Laury Siegemund (WTA 37) to trzeci występ w Charleston. Dwa lata temu przeszła kwalifikacje. W ubiegłym roku jako 75. rakieta globu dotarła do ćwierćfinału. Tym razem turniej na zielonej mączce rozpoczęła od blisko 3,5 godzinnej batalii z Łesią Curenko (WTA 41). Niemka zwyciężyła 6:7(6), 6:2, 7:6(4) i wygrała drugi mecz w 2017 roku (bilans 2-7). Siegemund popełniła siedem podwójnych błędów, ale też obroniła 10 z 15 break pointów i wykorzystała siedem z 16 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Venus Williams (WTA 10), której w ubiegłym roku urwała trzy gemy w III rundzie US Open.

Łatwe zwycięstwo odniosła Jelena Janković (WTA 53), mistrzyni imprezy z 2007 i finalistka z 2013 roku. Serbka pokonała 6:0, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 86) i w II rundzie zmierzy się z Samanthą Stosur (WTA 17). W ciągu 62 minut byłej liderce rankingu zanotowano 13 kończących uderzeń i 16 niewymuszonych błędów. Rosjanka miała dziewięć piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. Janković wygrała siedem z dziewięciu dotychczasowych meczów ze Stosur. Australijka w Charleston zdobyła tytuł w 2010 roku.

Monica Puig (WTA 40) prowadziła 4:6, 6:2, 4:1 z Kateriną Siniakovą (WTA 36), gdy Czeszka skreczowała z powodu kontuzji pleców i opuszczała kort ze łzami w oczach. W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Portorykanka zdobyła 35 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa z trzech break pointów.

Alison Riske (WTA 38) ma za sobą nieudany marzec. Z turniejów w Indian Wells i Miami odpadła w I rundzie. W Charleston Amerykanka na początek pokonała 7:5, 4:6, 6:0 swoją rodaczkę Kaylę Day (WTA 151). W II rundzie 26-latka z Nashville zagra z Darią Gawriłową (WTA 27), z którą ma bilans meczów 1-1.

Triumfatorka imprezy z 2014 roku Andrea Petković (WTA 75) wygrała 7:5, 6:2 z Larą Arruabarreną (WTA 65). W I secie Niemka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 94 minut obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała siedem z 15 okazji na przełamanie. Hiszpanka ostatnio bardzo dobrze spisała się w Miami, gdzie doszła do IV rundy. Jelena Ostapenko (WTA 66) pokonała 6:4, 6:2 Anę Bogdan (WTA 119). Początek należał do Rumunki, która w I secie prowadziła 3:1, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko trzy gemy.

Mecze Veronica Cepede Royg - Shelby Rogers i Kristina Kucova - Silvia Soler zostały przerwane z powodu deszczu.

Volvo Car Open, Charleston (USA)
WTA Premier, kort ziemny, pula nagród 776 tys. dolarów
poniedziałek, 3 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Monica Puig (Portoryko) - Katerina Siniakova (Czechy, 16) 4:6, 6:2, 4:1 i krecz
Laura Siegemund (Niemcy) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:7(6), 6:2, 7:6(4)
Ons Jabeur (Tunezja, LL) - Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:4, 6:1
Kristina Kucova (Słowacja) - Silvia Soler (Hiszpania) 5:7, 7:5, 2:2 *dokończenie we wtorek
Veronica Cepede Royg (Paragwaj, Q) - Shelby Rogers *dokończenie we wtorek

wolne losy: Madison Keys (USA, 1); Venus Williams (USA, 3); Jelena Wiesnina (Rosja, 4); Karolina Woźniacka (Dania, 5); Samantha Stosur (Australia, 6); Kiki Bertens (Holandia, 7); Anastasija Sevastova (Łotwa, 8); Daria Gawriłowa (Australia, 9)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Charleston?