WTA Charleston: Laura Siegemund lepsza od Venus Williams po dreszczowcu! Jelena Wiesnina za burtą

Niemka Laura Siegemund obroniła dwie piłki meczowe i pokonała 6:4, 6:7(3), 7:5 Amerykankę Venus Williams w II rundzie turnieju WTA Premier w Charleston.

PAP/EPA / MADE NAGI

Laura Siegemund (WTA 37) i Venus Williams (WTA 10) zafundowały kibicom dreszczowiec. W pierwszym secie Niemka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu, a w drugim przy 5:4 miała pierwszą piłkę meczową. W 10. gemie trzeciej partii obroniła dwa meczbole, a w 12. zapewniła sobie awans do III rundy po trzech godzinach i dwóch minutach walki.

Do meczu z Williams Siegemund przystąpiła legitymując się bilansem tegorocznych spotkań 2-7. Amerykanka mogła się pochwalić finałem Australian Open, ćwierćfinałem w Indian Wells i półfinałem w Miami. W dramatycznej batalii w Charleston byłej liderce rankingu naliczono 45 kończących uderzeń i 39 niewymuszonych błędów. Niemka miała 52 piłki wygrane bezpośrednio i 41 pomyłek. Obie tenisistki podzieliły się po równo zdobytymi punktami (121-121).

Jelena Wiesnina (WTA 14) przegrała 6:7(7), 6:7(3) z Fanny Stollar (WTA 282). W trwającym dwie godziny i pięć minut spotkaniu Węgierka zaserwowała 13 asów i obroniła 15 z 19 break pointów. Po triumfie w Indian Wells, Rosjanka w drugim kolejnym meczu nie potrafiła odnieść zwycięstwa. W Miami jej pogromczynią była Ajla Tomljanović. Wiesnina to dwukrotna finalistka turnieju w Charleston (2011, 2016). W III rundzie Stolar spotka się z Jeleną Ostapenko (WTA 66), która wykorzystała siedem z 15 break pointów i pokonała 6:2, 4:6, 6:2 Marię Sakkari (WTA 91).

Półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 Kiki Bertens (WTA 21) wróciła z 0:3 w II secie i pokonała 6:2, 7:5 Katerynę Bondarenko (WTA 92). W ciągu 95 minut Holenderka zaserwowała siedem asów i zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z półfinalistką tegorocznego Australian Open Mirjaną Lucić-Baroni (WTA 23), która wygrała 6:3, 6:2 z Moną Barthel (WTA 88). W trwającym równo godzinę meczu Chorwatka wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie.

Daria Kasatkina (WTA 42) pokonała 6:0, 6:7(3), 6:2 Monikę Puig (WTA 40). Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro podniosła się ze stanu 0:6, 0:2. Na otwarcie III seta uzyskała przełamanie, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko jednego gema. Było to trzecie trzysetowe spotkanie obu tenisistek i drugie w 2017 roku. W Dosze lepsza była Portorykanka. W ubiegłym sezonie w Indian Wells ze zwycięstwa cieszyła się Kasatkina.

W III rundzie Rosjanka zagra z Darią Gawriłową (WTA 27), która oddała cztery gemy Alison Riske (WTA 38). W I secie reprezentantka Australii wróciła z 1:3. W całym meczu trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 11 break pointów.

Ćwierćfinalistka US Open 2016 Anastasija Sevastova (WTA 26) wróciła z 0:2 w II secie i pokonała 6:3, 6:4 Andreę Petković (WTA 75). Kolejną rywalką Łotyszki będzie Ons Jabeur (WTA 131), pogromczyni Magdy Linette.