WTA Bogota: Francesca Schiavone awansowała do pierwszego półfinału w sezonie, Sara Errani przegrała z Johanną Larsson

Podczas turnieju WTA w Bogocie Francesca Schiavone pokonała najwyżej rozstawioną Kiki Bertens 6:1, 6:4 i awansowała do pierwszego w tym sezonie półfinału turnieju głównego cyklu.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Z powodu środowych opadów deszczu Kiki Bertens musiała w czwartek dwukrotnie pojawić się na korcie. Holenderka pokonała kwalifikantkę Cindy Burger 6:2, 7:5, mimo że w drugim secie przegrywała 2:4, a nieco później, w ramach ćwierćfinału turnieju WTA International w Bogocie, zmierzyła się z posiadającą dziką kartę Francescą Schiavone.

Tym razem najwyżej rozstawiona tenisistka zeszła z kortu pokonana. Schiavone wygrała 6:1, 6:4 i awansowała do pierwszego w tym sezonie półfinału głównego cyklu. - Jestem naprawdę szczęśliwa, ponieważ ciężka praca się opłaciła - powiedziała Włoszka, dla której ten sezon jest ostatnim w trwającej od 1998 roku profesjonalnej karierze. - Ostatnie lata były dla mnie niezwykle wymagające, zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym. Osiągnięcie półfinału wiele dla mnie znaczy. To ważny krok, dzięki któremu mogę zacząć odbudowywać swoją pewność siebie.

Warto dodać, że w trakcie meczu z Bertens 36-latka poprosiła o przerwę medyczną, wskazując na problemy z szyją. - Czułam ból już na początku spotkania. Tak naprawdę dokuczał mi przez cały mecz, ale mimo tego zdołałam zaprezentować swój tenis.

Schiavone powalczy o swój 19. w karierze finał z Johanną Larsson, która pokonała Sarę Errani 7:5, 6:4, mimo że w pierwszym secie przegrywała 2:4.

Lara Arruabarrena i Aleksandra Krunić spędziły w czwartek na korcie dwie godziny i 38 minut. Hiszpanka triumfowała 7:5, 5:7, 6:2. Warto dodać, że w pięciu dotychczasowych występach w Bogocie 25-latka doszła przynajmniej do ćwierćfinału. Ponadto po raz drugi z rzędu awansowała do najlepszej "czwórki", a w w 2012 roku wygrała całą imprezę.

Rywalką Arruabarreny w półfinale kolumbijskiej imprezy będzie Sara Sorribes, która wygrała z Magdą Linette 6:4, 4:6, 7:6(5).

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Kiki Bertens (Holandia, 1) - Cindy Burger (Holandia, Q) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)