ATP Monte Carlo: Stan Wawrinka podzielił los Andy'ego Murraya, Szwajcar przegrał z Pablo Cuevasem

Szwajcar Stan Wawrinka przegrał 4:6, 4:6 z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem w III rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo.

PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER

Czołowi tenisiści świata mają olbrzymie problemy w pierwszym w tym roku turnieju na mączce w Europie. Stan Wawrinka (ATP 3) podzielił los lidera rankingu Andy'ego Murraya i odpadł w Monte Carlo w III rundzie. Szwajcar przegrał 4:6, 4:6 z Pablo Cuevasem (ATP 27). Mistrz imprezy z 2014 roku nie miał ani jednej okazji na przełamanie rywala.

W trwającym 76 minut spotkaniu Cuevas wykorzystał dwa z ośmiu break pointów i zdobył 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Urugwajczyk posłał 33 kończące uderzenia i popełnił 15 niewymuszonych błędów. Wawrince naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek.

Wawrinka pięć razy doszedł w Monte Carlo co najmniej do ćwierćfinału. Trzy lata temu zdobył tutaj tytuł po zwycięstwie w finale nad Rogerem Federerem. Bilans jego meczów w tej imprezie to teraz 20-9. Cuevas awansował do drugiego w tym roku, a zarazem w karierze, ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 (po Indian Wells). Kolejnym rywalem Urugwajczyka będzie Francuz Lucas Pouille (ATP 17).

Dominic Thiem (ATP 9) przegrał 6:7(4), 6:4, 3:6 z Davidem Goffinem (ATP 13). W I secie Austriak nie wykorzystał prowadzenia 5:2. W III partii, po uzyskaniu przełamania na 3:2, stracił cztery gemy z rzędu. Belg podwyższył na 6-3 bilans meczów z Thiemem i awansował do pierwszego ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 od października ubiegłego roku (Szanghaj). Kolejnym rywalem Goffina będzie Novak Djoković.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)