WTA Rabat: Catherine Bellis wyeliminowała Timeę Bacsinszky po dreszczowcu, awans Sary Errani

Szwajcarka Timea Bacsinszky przegrała 7:6(3), 5:7, 5:7 z Amerykanką Catherine Bellis w II rundzie turnieju WTA International w Rabacie.

PAP/EPA / STRINGER

Timea Bacsinszky (WTA 27) nie obroni w Rabacie tytułu. W ubiegłym roku Szwajcarka w pięciu meczach straciła jednego seta. Tym razem w II rundzie przegrała po trzech godzinach i ośmiu minutach walki z Catherine Bellis (WTA 59). W I secie Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 5:3 i dwóch piłek setowych. W II partii Bacsinszky ponownie z 3:5 wyrównała na 5:5, ale tym razem przegrała dwa kolejne gemy. W decydującej odsłonie przy 5:4 Szwajcarka zmarnowała piłkę meczową.

W całym spotkaniu Bellis obroniła 20 z 26 break pointów, a sama osiem razy odebrała rywalce podanie. Amerykanka zdobyła o 10 punktów więcej od Szwajcarki (136-126). Kolejną jej rywalką będzie Varvara Lepchenko (WTA 73), która zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans i pokonała 4:6, 6:1, 6:1 Julię Putincewą (WTA 32).

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 16) wróciła z 3:5 w II secie i wygrała 6:2, 7:5 z Jekateriną Makarową (WTA 41). Daria Gawriłowa (WTA 26) od 0:2 zdobyła 12 z 13 kolejnych gemów i odprawiła Elise Mertens (WTA 53). Australijka wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Do ćwierćfinału awansowały dwie Włoszki. Francesca Schiavone (WTA 100) przegrywała 1:4, 15-40, ale pokonała 6:4, 6:4 Gabrielę Dabrowski (WTA 348). Sara Errani (WTA 102) wygrała 7:6(7), 6:7(4), 6:2 z Alison Riske (WTA 40) po dwóch godzinach i 56 minutach walki. Finalistka Rolanda Garrosa 2012 obroniła 13 z 20 break pointów, a sama wykorzystała dziewięć z 12 szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Errani będzie Gawriłowa. Schiavone zmierzy się z Tatjaną Marią (WTA 104), która pokonała 6:3, 6:4 Jarosławę Szwiedową (WTA 51). W trwającym 80 minut meczu Niemka zaserwowała sześć asów i zdobyła 20 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Lauren Davis (WTA 35) rozbiła 6:1, 6:2 Katerynę Bondarenko (WTA 94). Amerykanka wykorzystała siedem z 12 break pointów. W ćwierćfinale zagra z Pawluczenkową, którą w ubiegłym roku pokonała w I rundzie Australian Open.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)

Francesca Schiavone (Włochy, WC) - Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Anastazja Pawluczenkowa awansuje do półfinału turnieju WTA w Rabacie?