ATP Estoril: Richard Gasquet i Nicolas Almagro bez strat, Pablo Carreno znalazł sposób na Tommy'ego Robredo

Richard Gasquet w dwóch setach pokonał Carlos Berlocqa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP w Estoril. Do ćwierćfinału awansowali także Nicolas Almagro, Kevin Anderson i Pablo Carreno, który wygrał z Tommym Robredo.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JULIAN SMITH

Gdy 35-letni obecnie Tommy Robredo był u szczytu kariery, młodszy o dziesięć lat Pablo Carreno dopiero pracował, by zostać zawodowym tenisistą. I choć obecnie jest wyżej notowany od swojego rodaka, to nie potrafił znaleźć na niego recepty. To zmieniło się za czwartą konfrontacją. W środowym meczu II rundy turnieju ATP World Tour w Estoril Carreno, który w trzech wcześniejszych meczach z Robredo nie zdobył nawet seta, wygrał 7:6(5), 7:5.

W ćwierćfinale Millennium Estoril Open 2017 dojdzie do powtórki zeszłorocznego finału - Carreno zmierzy się z Nicolásem Almagro, który przed 12 miesiącami okazał się lepszy. Z kolei w środę 31-latek z Murcji w zaledwie 65 minut wyeliminował Gastao Eliasa, oddając Portugalczykowi trzy gemy.

Richard Gasquet wygrał pierwszy w sezonie mecz na korcie ziemnym. Rozstawiony z numerem drugim Francuz pokonał 6:1, 6:4 Carlosa Berlocqa, podwyższając bilans pojedynków z Argentyńczykiem na 5-0.

O półfinał Gasquet (w środę jeden as i pięć przełamań) zagra z Kevinem Andersonem. Afrykaner w 1/8 finału przez dwie godziny i 25 minut rywalizował z notowanym na 242. miejscu w rankingu Joao Dominguesem i ostatecznie zdołał zwyciężyć 5:7, 6:3, 7:5, choć w decydującym secie przegrywał ze stratą przełamania.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)