WTA Norymberga: Paula Kania bez powodzenia w eliminacjach, Kiki Bertens będzie broniła tytułu

Paula Kania przegrała z Wiktorią Kamienską 3:6, 7:6(3), 5:7 w I rundzie eliminacji gry pojedynczej turnieju WTA International w Norymberdze. Polka wystąpi jednak również w deblu.

Karolina Konstańczak

W sobotę rozpoczęły się eliminacje piątej edycji turnieju WTA International w Norymberdze. Paula Kania po raz czwarty w tym sezonie spróbowała swoich sił w kwalifikacjach imprezy głównego cyklu, jednak ponownie bez powodzenia.

W sobotę lepsza od Kani okazała się Wiktoria Kamienska, 219. tenisistka świata. Rosjanka wygrała pierwszego seta 6:3, ale w drugim to Polka objęła prowadzenie 5:2. Po sporych kłopotach i obronie meczbola sosnowiczanka doprowadziła do decydującej odsłony. W niej 25-letnia rywalka naszej reprezentantki odskoczyła na 4:2, jednak Kania odrobiła straty i tablica wyników pokazała rezultat 5:4 na jej korzyść. Finalnie po dwóch godzinach i 40 minutach walki to Kamienska awansowała do II rundy eliminacji.

O wejście do głównej drabinki Rosjanka powalczy w niedzielę z 18-letnią Leną Rueffer, posiadaczką dzikiej karty. Kania nie opuszcza jeszcze niemieckiego miasta, ponieważ zgłosiła się go udziału w deblu. Sosnowiczanka i Maria Irigoyen zagrają w I rundzie z duetem Annika Beck / Anna Zaja.

W sobotę rozlosowano również główną drabinkę gry pojedynczej. Z najwyższym numerem wystąpi Kiki Bertens, półfinalistka turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Broniąca tytułu Holenderka zagra w I rundzie z posiadającą dziką kartę Kathariną Gerlach.

Z "dwójką" przy nazwisku wystąpi Julia Putincewa. Kazaszka zmierzy się w meczu otwarcia z Eugenie Bouchard. Wszystkie trzy dzikie karty trafiły do reprezentantek Niemiec - Tatjany Marii, Kathariny Gerlach i Kathariny Hogbarski.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)