WTA Strasburg: Katarzyna Piter odpadła w deblu. Lepsza singlowa rywalka Magdy Linette

Katarzyna Piter szybko zakończyła występ w turnieju WTA International na kortach ziemnych w Strasburgu. W niedzielę Polka i Chinka Chen Liang odpadły w I rundzie debla po dwusetowej porażce z Białorusinką Wierą Łapko i Hinduską Prarthaną Thombare.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

W sobotę Katarzyna Piter bez powodzenia starała się o miejsce w głównej drabince. Jej pogromczynią w finałowej fazie eliminacji singla została Amerykanka Julia Boserup. W niedzielę tenisistka z Poznania i Chen Liang przegrały po 73 minutach z parą Wiera Łapko i Prarthana Thombare 3:6, 4:6.

Pojedynek nie był wielkim widowiskiem. Obie pary miały problemy z utrzymaniem podania i wygrywały poniżej 50 proc. piłek przy własnym serwisie. W partii otwarcia Piter i Liang prowadziły tylko na początku. Później rywalki przełamały w piątym gemie, a całego seta zwieńczyły breakiem na 6:3.

W drugim secie polsko-chiński debel miał swoje szanse. Po serii pięciu kolejnych przełamań nasza reprezentantka i jej partnerka utrzymały podanie na 4:2. Od tego jednak momentu do głosu doszły Białorusinka i Hinduska, które wygrały cztery gemy z rzędu i w efekcie cały pojedynek.

O miejsce w półfinale gry podwójnej zawodów w Strasburgu Łapko i Thombare powalczą albo z rozstawioną trzecim numerem chorwacko-australijską parą Darija Jurak i Anastazja Rodionowa, albo ze Słowaczką Chantal Skamlova i Holenderką Evą Wacanno.

Łapko będzie w poniedziałek przeciwniczką Magdy Linette w I rundzie gry pojedynczej. Białorusinka udanie przeszła przez dwustopniowe kwalifikacje, pokonując kolejno Chilijkę Danielę Seguel i Bułgarkę Elicę Kostową.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja),
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 21 maja

I runda gry podwójnej:

Wiera Łapko (Białoruś) / Prarthana Thombare (Indie) - Katarzyna Piter (Polska) / Chen Liang (Chiny) 6:3, 6:4

Czy Wiera Łapko i Prarthana Thombare awansują do półfinału?