Challenger Szymkent: Andriej Kapaś przeszedł eliminacje

Andriej Kapaś dostał się do głównej drabinki turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w kazachskiej miejscowości Szymkent. W poniedziałek Polak udanie przeszedł przez trzystopniowe eliminacje.

Rafał Smoliński
Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100

Rozstawiony w kwalifikacjach z czwartym numerem Andriej Kapaś (ATP 427) w decydującej fazie zmierzył się z Kazachem Grigorijem Łomakinem (ATP 1855). Polak wykorzystał szansę i w 66 minut pokonał niżej notowanego przeciwnika 6:1, 6:4.

Zabrzanin ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. W pierwszej partii przełamał dwukrotnie, zaś w drugim secie postarał się o jednego breaka. W sumie zapisał na swoje konto 61 ze 100 rozegranych punktów.

Kapaś zdobył na kazachskiej mączce trzy punkty do rankingu ATP. Już we wtorek czeka go występ w I rundzie głównej drabinki, a jego rywalem będzie Ilja Wasiliew (ATP 583). Rosjanin także udanie przeszedł przez eliminacje, w których nie stracił seta.

Shymkent Challenger, Szymkent (Kazachstan)