WTA Challenger Bol: Sara Errani poza turniejem, Mandy Minella bliżej obrony mistrzostwa

Sara Errani na ćwierćfinale zakończyła występ w turnieju WTA Challenger na kortach ziemnych w chorwackim Bol. Pogromczynią Włoszki okazała się Brazylijka Beatriz Haddad Maia. Walkę o obronę mistrzostwa kontynuuje Mandy Minella z Luksemburga.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / CLAUDIO ONORATI

Wydarzenia w chorwackim kurorcie potoczyły się w piątek błyskawicznie. Wszystkie pojedynki ćwierćfinałowe w turnieju singla zostały rozstrzygnięte w dwóch setach. Najkrótszy mecz trwał zaledwie 62 minuty, natomiast najdłuższy sześć kwadransów.

Najmniej czasu do awansu do półfinału potrzebowała broniąca tytułu Mandy Minella. Tenisistka z Luksemburga rozgromiła oznaczoną szóstym numerem Ukrainkę Katerynę Bondarenko 6:2, 6:1. W sobotę czeka ją pojedynek z nierozstawioną Rumunką Alexandrą Cadantu, która w 90 minut zwyciężyła grającą z "ósemką" Greczynkę Marię Sakkari.

W Bol nie przestaje zadziwiać Beatriz Haddad Maia. Zdolna Brazylijka z łatwością pokonała w piątek doświadczoną Włoszkę Sarę Errani 6:1, 6:4. "Bia" na pewno wróci w poniedziałek do pierwszej setki i poprawi życiówkę. W sobotę zagra o finał chorwackiego challengera, a jej rywalką będzie Serbka Aleksandra Krunić, która okazała się lepsza od swojej rodaczki Ivany Jorović w stosunku 6:3, 6:1.