Mardy Fish się cieszy, że nigdy nie grał na mączce z Rafaelem Nadalem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mardy Fish, który zakończył karierę w 2015 roku, przyznał w piątek na Twitterze, że wcale nie marzył o spotkaniu z Rafaelem Nadalem na kortach ziemnych.

W tym artykule dowiesz się o:

Rafael Nadal może w niedzielę zostać pierwszą osobą w historii Ery Open z dziesięcioma tytułami w którymkolwiek z turniejów wielkoszlemowych. Na razie Hiszpan dzieli pierwsze miejsce z Martiną Navratilovą, która dziewięć razy wygrała Wimbledon (1978-79, 1982-87, 1990).

Ponadto 31-latek może zdobyć swój 15. wielkoszlemowy tytuł w grze pojedynczej i zepchnąć na trzecią pozycję Pete'a Samprasa. Obecnie obaj mają po 14. pucharów. Co więcej, Hiszpan po raz piąty w karierze doszedł do finału Rolanda Garrosa bez straty seta. Wcześniej takiej sztuki dokonał w latach 2007-08, 2010 i 2012.

Mardy Fish, były amerykański tenisista, napisał w piątek na Twitterze, że bardzo się cieszy, iż nigdy nie musiał rywalizować z Nadalem na nawierzchni ziemnej.

Obaj tenisiści spotkali się ze sobą dziewięć razy - sześciokrotnie na kortach twardych i trzykrotnie na trawie. Amerykanin wygrał tylko jedną taką konfrontację.

ZOBACZ WIDEO La Liga Legends lepsi od Polaków. Zobacz skrót meczu legend [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: