WTA Nottingham: Christina McHale lepsza od Anastasiji Sevastovej, porażka Magdy Linette w deblu

Rozstawiona z numerem drugim Łotyszka Anastasija Sevastova przegrała 0:6, 7:5, 6:7(2) z Amerykanką Christiną McHale w I rundzie turnieju WTA International w Nottingham.

PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Po osiągnięciu półfinału w Acapulco Christina McHale (WTA 58) z sześciu na osiem kolejnych turniejów odpadła w I rundzie. Sezon na trawie Amerykanka rozpoczęła w Nottingham, gdzie w dwóch poprzednich sezonach wygrała po jednym meczu. Tym razem odprawiła Anastasiję Sevastovą (WTA 19). W III secie Łotyszka z 2:5 wyszła na 6:5 po obronie piłki meczowej, ale w 12. gemie oddała podanie, a w tie breaku zdobyła tylko dwa punkty.

Johanna Konta prowadziła 6:2, 3:0, gdy Tara Moore (WTA 213) skreczowała z powodu kontuzji nogi. Niżej klasyfikowana Brytyjka popełniła 10 podwójnych błędów. W II rundzie 26-latka z Eastbourne zagra z Yaniną Wickmayer (WTA 81), której w ubiegłym roku uległa w Birmingham w ich jedynym meczu na trawie.

Lucie Safarova (WTA 44) pokonała 6:3, 6:7(5), 6:2 Grace Min (WTA 206). Czeszka mogła sobie zapewnić zwycięstwo w dwóch setach, ale przy stanie 6:3, 5:4 zmarnowała dwie piłki meczowe. W trwającym dwie godziny i 28 minut spotkaniu była piąta rakieta globu zaserwowała osiem asów i obroniła osiem z 10 break pointów. Kolejną rywalką Safarovej będzie Su-Wei Hsieh (WTA 116), z którą wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze, z czego jedno na korcie trawiastych (II runda Wimbledonu 2015).

Maria Sakkari (WTA 98) pokonała 7:6(3), 5:7, 7:6(6) Janę Cepelovą (WTA 95). Greczynka obroniła trzy piłki meczowe przy stanie 3-6 w tie breaku III seta. W trwającym dwie godziny i 41 minut spotkaniu zdobyła o cztery punkty więcej od Słowaczki (124-120). W II rundzie Sakkari zmierzy się z McHale.

Finalistka imprezy z ubiegłego roku Alison Riske (WTA 43) wygrała 6:2, 6:3 z Heather Watson (WTA 113). Amerykanka zgarnęła 22 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie. O ćwierćfinał zmierzy się z Magdaleną Rybarikovą (WTA 117), która oddała trzy gemy Dianie Jastremskiej (WTA 304). Słowaczka zaserwowała siedem asów i obroniła trzy break pointy.

Lauren Davis (WTA 28) przegrała 3:6, 3:6 z Kurumi Narą (WTA 91). Amerykanka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Shelby Rogers (WTA 68) uległa 4:6, 3:6 Donnie Vekić (WTA 70). Chorwatka wykorzystała trzy z pięciu break pointów.

W deblu Magda Linette i Su-Wei Hsieh przegrały 2:6, 7:6(4), 9-11 z Brytyjkami Jocelyn Rae i Laurą Robson. Polka i Tajwanka obroniły cztery piłki meczowe w 10. gemie II seta, ale w super tie breaku przy 9-8 same zmarnowały meczbola. W środę około godz. 14:00 czasu polskiego poznanianka rozegra mecz II mecz singla z Amerykanką Kristie Ahn.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 13 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 1) - Tara Moore (Wielka Brytania, WC) 6:2, 3:0 i krecz
Alison Riske (USA, 4) - Heather Watson (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:3
Lucie Safarova (Czechy, 5) - Grace Min (USA, Q) 6:3, 6:7(5), 6:2
Christina McHale (USA) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 2) 6:0, 5:7, 7:6(2)
Kurumi Nara (Japonia) - Lauren Davis (USA, 3) 6:3, 6:3
Donna Vekić (Chorwacja) - Shelby Rogers (USA, 6) 6:4, 6:3
Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Diana Jastremska (Ukraina), Q) 6:1, 6:2
Maria Sakkari (Grecja) - Jana Cepelova (Słowacja) 7:6(3), 5:7, 7:6(6)
Ashleigh Barty (Australia) - Tatjana Maria (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:0

I runda gry podwójnej:

Jocelyn Rae (Wielka Brytania) / Laura Robson (Wielka Brytania) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, Alt) / Magda Linette (Polska, Alt) 6:2, 6:7(4), 11-9

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Nottingham?