WTA Den Bosch: Antonia Lottner lepsza od Dominiki Cibulkovej! Anett Kontaveit w ćwierćfinale

Słowaczka Dominika Cibulkova przegrała 5:7, 6:2, 4:6 z Niemką Antonią Lottner w I rundzie turnieju WTA International na kortach trawiastych w Den Bosch.

PAP/EPA / KOEN SUYK

Dominika Cibulkova (WTA 6) wciąż tkwi w kryzysie. Po raz ostatni dwa mecze z rzędu wygrała w marcu w Miami. Na otwarcie sezonu na kortach trawiastych Słowaczka zmierzyła się w Den Bosch z Antonią Lottner (WTA 161). Niemka odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu.

Przy stanie 5:4 w I partii Cibulkova nie wykorzystała piłki setowej. W II secie Słowaczka uzyskała dwa przełamania, ale w decydującej odsłonie sama dwa razy oddała podanie. W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Lottner zaserwowała dziewięć asów, o siedem więcej niż tenisistka z Bratysławy. Kolejną rywalką Niemki będzie Rosjanka Jewgienija Rodina (WTA 80).

Poza tym w środę rozgrywano mecze II rundy. Mistrzyni imprezy z 2015 roku Camila Giorgi (WTA 105) przegrała 6:7(5), 3:6 z Cariną Witthöft (WTA 66). W trwającym godzinę i 41 minut meczu Włoszka obroniła siedem z ośmiu break pointów, ale sama nie wykorzystała jedynej okazji na przełamanie, jaką miała w drugim gemie I seta. Popełniła też 13 podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Witthöft będzie Anett Kontaveit (WTA 49), która pokonała 3:6, 6:1, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 75). W ciągu 87 minut Estonka zaserwowała sześć asów, zdobyła 34 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Tenisistka z Tallinna osiągnęła czwarty ćwierćfinał od kwietnia (po Biel/Bienne, Stuttgarcie i Rzymie).

Łesia Curenko (WTA 37) wygrała 6:2, 6:3 z Petrą Krejsovą (WTA 277). W II secie Ukrainka wróciła z 0:2. W trwającym 58 minut spotkaniu zgarnęła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji.

Natalia Wichliancewa (WTA 74) pokonała 6:3, 5:7, 6:2 Andreę Petković (WTA 84). W III secie Rosjanka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 29 minut meczu Niemka popełniła osiem podwójnych błędów i dziewięć razy oddała podanie.