WTA Majorka: Caroline Garcia nie obroni tytułu, Anastasija Sevastova kontra Julia Goerges w finale

Łotyszka Anastasija Sevastova pokonała 6:4, 6:2 Francuzkę Caroline Garcię w półfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych na Majorce.

PAP/EPA / LLITERES

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Caroline Garcia (WTA 23) tym razem nie podbije Majorki. W ubiegłym roku Francuzka pokonała w finale Anastasiję Sevastovą, klasyfikowaną wówczas na 82. miejscu w rankingu. W sobotę obie tenisistki spotkały się w półfinale. Zwyciężyła Łotyszka 6:4, 6:2. Początek należał do Francuzki, która prowadziła 2:0, ale przegrała 12 z 16 kolejnych gemów.

W trwającym 73 minuty meczu Garcia popełniła pięć podwójnych błędów i cztery razy oddała podanie. Francuzce naliczono 13 kończących uderzeń i 21 niewymuszonych błędów. Sevastova (WTA 19) miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i dziewięć pomyłek.

Julia Görges (WTA 54) rozbiła 6:1, 6:1 Catherine Bellis (WTA 42). W ciągu 59 minut Niemka zaserwowała sześć asów i zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała sześć z siedmiu szans na przełamanie. Mecz zakończyła z dorobkiem 27 kończących uderzeń i 12 niewymuszonych błędów. Dla 18-letniej Bellis był to pierwszy półfinał w głównym cyklu.

Görges awansowała do siódmego finału, pierwszego na trawie. W niedzielę powalczy o trzeci tytuł. Dwa wywalczyła na kortach ziemnych, w 2010 w Bad Gastein i w 2011 roku w Stuttgarcie. Niemka to była 15. rakieta globu. Cztery razy doszła do IV rundy wielkoszlemowych turniejów (Australian Open 2012, 2013 i 2015, Roland Garros 2015). Sevastova w ubiegłym sezonie osiągnęła ćwierćfinał US Open. Łotyszka awansowała do czwartego finału w głównym cyklu i zagra o drugi tytuł (Estoril 2010). Miesiąc temu znalazła się na najwyższym w karierze 18. miejscu w rankingu.

Niemka wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Łotyszką w głównym cyklu. Zmierzyły się w 2011 roku w Linzu i Luksemburgu oraz dwa lata później w Auckland.