Cykl ITF: Magdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w Darmstadt

Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w niemieckim Darmstadt.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Polska tenisistka odniosła w czwartek dwusetowe zwycięstwo nad Julią Grabher (WTA 285). Tym razem nie musiała gonić wyniku jak w środowym pojedynku I rundy z Poliną Lejkiną i wygrała pierwszego seta po przełamaniu w 12. gemie.

W drugiej partii Magdalena Fręch (WTA 252) znów prowadziła 4:1, lecz tym razem nie pozwoliła Austriaczce wyrównać stanu seta. Drugi break załatwił sprawę i po 98 minutach Polka zwyciężyła ostatecznie 7:5, 6:2.

O miejsce w półfinale turnieju w Darmstadt łodzianka zagra w piątek z Anheliną Kalininą (WTA 248). Ukrainka pokonała ją w 2014 roku na kortach dywanowych w Zawadzie pod Opolem. Jeśli Fręch weźmie rewanż, to poprawi rankingową życiówkę.

W gruzińskim Telawi na półfinale debla zakończyła zmagania para Mateusz Terczyński i Ołeksandr Bielinski. W pojedynku o finał oznaczeni "czwórką" Polak i Ukrainiec przegrali z najwyżej rozstawionymi Boliwijczykami Borisem Ariasem i Horacio Zeballosem 3:6, 6:4, 3-10.

półfinał gry podwójnej:

Boris Arias (Boliwia, 1) / Federico Zeballos (Boliwia, 1) - Mateusz Terczyński (Polska, 4) / Ołeksandr Bielinski (Ukraina, 4) 6:3, 4:6, 10-3

Czy Magdalena Fręch awansuje do półfinału?