Wimbledon: Swietłana Kuzniecowa rywalką Agnieszki Radwańskiej w walce o ćwierćfinał

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa pokonała 6:4, 6:0 Słowenkę Polonę Hercog i w IV rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu zmierzy się z Agnieszką Radwańską.

PAP/EPA / NIC BOTHMA

W I secie Polona Hercog (WTA 265) stawiła Swietłanie Kuzniecowej (WTA 8) twardy opór. Miała szansę na przełamanie przy 3:2, a przy 3:3 obroniła dwa break pointy. Jednak od stanu 3:4 Rosjanka podkręciła tempo. Zdobyła dziewięć gemów z rzędu i zameldowała się w IV rundzie Wimbledonu.

W trwającym 65 minut spotkaniu Kuzniecowa odparła dwa break pointy, a sama uzyskała cztery przełamania. Przy siatce zgarnęła 11 z 15 punktów. Rosjance zanotowano 13 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Hercog miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Trzy lata temu w Waszyngtonie Kuzniecowa oddała Słowence pięć gemów.

W poniedziałek w IV rundzie Rosjanka zmierzy się z Agnieszką Radwańską, z która ma bilans meczów 13-4. Będzie to ich trzecia konfrontacja w Wimbledonie. W sezonie 2007 Rosjanka zwyciężyła 6:2, 6:3. W 2008 roku Polka wróciła z 1:4 w III secie i wygrała 6:4, 1:6, 7:5.

Kuzniecowa wygrała US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009, ale w Wimbledonie nigdy nie doszła dalej niż do ćwierćfinału. Tę fazę udało się jej osiągnąć w 2003, 2005 i 2007 roku. Radwańska pięć lat temu w All England Club osiągnęła jedyny wielkoszlemowy finał. Polka w 12. starcie w Wimbledonie po raz 10. wystąpi w IV rundzie. Dla Rosjanki to 14. start w londyńskiej imprezie i dopiero po raz szósty zameldowała się w 1/8 finału.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)