Wimbledon: Maja Chwalińska nie zagra w ćwierćfinale turnieju juniorek

Maja Chwalińska na III rundzie zakończyła występ w turnieju singla juniorek wielkoszlemowego Wimbledonu 2017. W środę lepsza od Polki okazała się Amerykanka Ann Li.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

W rankingu ITF Ann Li jest obecnie na 44. miejscu, natomiast Maja Chwalińska zajmuje 101. pozycję, ale była już w Top 50. W środę Amerykanka i Polka zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy w cyklu juniorskim.

Reprezentantka USA zaczęła od prowadzenia 3:1, ale 15-letnia dąbrowianka wygrała trzy kolejne gemy i wyszła na prowadzenie. W 10. gemie do zamknięcia seta zabrakło dwóch punktów. W tie breaku po pierwszej zmianie stron do ataku ruszyła Li i to ona zwieńczyła partię otwarcia.

W drugim secie 17-letnia Amerykanka szybko uzyskała bezpieczną przewagę w postaci dwóch przełamań. Przy stanie 1:5 Polka odrobiła część strat, ale po zmianie stron Li zwieńczyła pojedynek wynikiem 7:6(4), 6:2. W nagrodę powalczy o miejsce w półfinale Wimbledonu 2017 z najwyżej rozstawioną w turnieju rodaczką Kaylą Day.

Po regulaminowej przerwie Chwalińska przystąpiła do rywalizacji w deblu. Partnerką Polki była Amerykanka Hurricane Tyra Black, ale w środę lepsze okazały się rozstawione z siódmym numerem Amina Anszba i Jelena Rybakina. Rosjanki przegrały partię otwarcia, lecz cały pojedynek wygrały 4:6, 6:0, 6:2.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty
środa, 12 lipca

III runda gry pojedynczej dziewcząt:

Ann Li (USA) - Maja Chwalińska (Polska, Q) 7:6(4), 6:2

I runda gry podwójnej dziewcząt:

Amina Anszba (Rosja, 7) / Jelena Rybakina (Rosja, 7) - Hurricane Tyra Black (USA) / Maja Chwalińska (Polska) 4:6, 6:0, 6:2