WTA Bukareszt: Magdalena Fręch zagra w głównej drabince

Magdalena Fręch pokonała Tenę Lukas i awansowała do głównej drabinki turnieju rangi WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Kacper Kowalczyk

Po zwycięstwach nad Anastazją Piwowarową i Varatchayą Wongteanchai do upragnionego awansu Magdalenie Fręch brakowało już tylko jednego zwycięstwa. W poniedziałek po drugiej stronie siatki stanęła sklasyfikowana w połowie czwartej setki rankingu WTA Tena Lukas.

Chorwatka nie rozpoczęła najlepiej spotkania, jednak szybko odrobiła stratę przełamania i nawiązała walkę z Polką. Łodzianka od stanu 3:4 wygrała jednak kolejne trzy gemy i I set trafił na jej konto. Na równie dobrą końcówkę zapowiadało się w drugiej odsłonie, ale Fręch serwując przy stanie 5:3 nie wykorzystała trzech piłek meczowych. Powiodło jej się to 10 minut później, tym razem przy podaniu Lukas.

Są to pierwsze udane eliminacje w karierze 19-letniej Polki, która już dwukrotnie grała w głównej drabince Katowice Open, jednak wówczas znajdowała się w niej dzięki dzikiej karcie od organizatorów. Fręch wciąż liczy się w walce o miejsce w kwalifikacjach do wielkoszlemowego US Open, a ewentualne zwycięstwo w I rundzie bardzo ją do tego celu przybliży. Jej rywalką będzie Danka Kovinić.