ATP Umag: Gael Monfils słabszy od 64. tenisisty świata, trudna przeprawa Fabio Fogniniego

Rozstawiony z numerem drugim Gael Monfils przegrał w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Umagu z 64. na świecie Rogeiro Dutrą Silvą.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

Fabio Fognini, który po raz 10. występuje w turnieju ATP World Tour 250 w Umagu, awansował w czwartek do ćwierćfinału, eliminując z dalszej gry Nicolasa Kickera. Włoch zwyciężył 6:4, 1:6, 6:2 i po raz trzeci w tym sezonie zameldował się w najlepszej "ósemce".

Warto dodać, że broniący tytułu Fognini wygrał 20. mecz w tym sezonie. Jego kolejnym rywalem będzie Andriej Rublow, szczęśliwy przegrany z eliminacji. Rosjanin po raz drugi w tym sezonie i całej karierze zameldował się w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu. W czwartek pokonał Andreja Martina 7:6(5), 7:5. W pierwszym secie 19-latek miał sporo kłopotów, bowiem przegrywał 2:5 ze stratą aż podwójnego przełamania.

Rozstawiony z numerem drugim Gael Monfils mógł w czwartek awansować do czwartego ćwierćfinału w tym sezonie (po Marsylii, Dubaju i Nottingham). Plany pokrzyżował mu jednak Rogerio Dutra Silva. 33-letni Brazylijczyk zwyciężył 7:6(5), 4:6, 6:3 po dwóch godzinach i 17 minutach rywalizacji. Przypomnijmy, że Monfils miał w I rundzie wolny los i rozgrywał dopiero pierwszy mecz.

Dutra Silva awansował do pierwszego ćwierćfinału turnieju głównego cyklu od 2012 roku. Wówczas doszedł do tej fazy w Kitzbühel. Kolejnym rywalem Brazylijczyka będzie Alessandro Giannessi. Włoch okazał się lepszy w trzech setach od Kenny'ego de Scheppera.

Plava Laguna Croatia Open, Umag, Umag (Chorwacja)