Challenger Tampere: Kamil Majchrzak pokonał rosyjskiego kwalifikanta

Kamil Majchrzak awansował do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Tampere (pula nagród 43 tys. euro). W poniedziałek Polak w dwóch setach pokonał Rosjanina Aleksandra Wasilenkę.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak był zdecydowanym faworytem poniedziałkowego pojedynku. Jego rywal, Aleksander Wasilenko, do głównej drabinki challengera w Tampere przebijał się przez kwalifikacje i był to jego pierwszy występ na tym szczeblu rozgrywek od września ubiegłego roku.

Początkowo jednak różnica, jaka w rankingu dzieli obu tenisistów (Majchrzak zajmuje 252. miejsce, a Wasilenko - 479.), nie była widoczna na korcie. Pierwszego seta Polak wygrał po walce 7:5. Drugi był już łatwiejszy i zakończył się wygraną 21-letniego piotrkowianina 6:1.

Mecz trwał 69 minut. W tym czasie Polak posłał jednego asa, popełnił jeden podwójny błąd serwisowy, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z 11 break pointów i łącznie zdobył 69 punktów, o 29 więcej od 22-letniego Rosjanina.

Kolejnym przeciwnikiem Majchrzaka będzie Daniel Gimeno (ATP 403) bądź rozstawiony z numerem szóstym Dmitrij Popko (ATP 191).

We wtorek na korcie w Tampere pojawi się drugi reprezentant naszego kraju, Hubert Hurkacz (ATP 335). Rywalem wrocławianina będzie nadzieja szwedzkiego tenisa Elias Ymer (ATP 293), a ten mecz został zaplanowany jako czwarty pojedynek dnia od godz. 10:00 czasu polskiego na głównej arenie.

Aamulehti Tampere Open, Tampere (Finlandia)