Cykl ITF: Katarzyna Piter nie może wygrać meczu. Denisa Allertova lepsza od Polki

Od występu w półfinale zawodów ITF na kortach ziemnych warszawskiej Legii Katarzyna Piter nie może wygrać meczu. W środę polska tenisistka doznała piątej kolejnej porażki.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / LUKAS COCH

Tym razem Katarzyna Piter wystąpiła w Pradze, gdzie jako jedna z ostatnich dostała się do głównej drabinki imprezy o puli nagród 80 tys. dolarów na kortach o nawierzchni ziemnej. Poznanianka nie miała łatwego losowania, gdyż już w I rundzie trafiła na rozstawioną z "trójką" Denisę Allertovą.

Panie rozegrały w środę dwa wyrównane sety. W partii otwarcia notowana na 100. miejscu w rankingu WTA Czeszka jako pierwsza straciła serwis, ale błyskawicznie wyrównała na po 3. O losach tej części meczu zadecydował tie break, w którym Polka zdobyła zaledwie punkt.

W drugiej odsłonie na 10 gemów było pięć przełamań, z czego trzy na korzyść Allertovej. Jedyny raz notowana na 224. pozycji Piter prowadziła po trzecim gemie. Później lepiej prezentowała się tenisistka naszych południowych sąsiadów i to ona zwyciężyła po 115 minutach 7:6(1), 6:4.

Na mączce w estońskiej Parnawie do półfinału awansowały w środę Paulina Czarnik i partnerująca jej Cristina Adamescu. Rozstawiona z drugim numerem polsko-rumuńska para pokonała Rosjankę Polinę Bachmutkinę i Estonkę Jelenę Małyginę 7:5, 6:3. W czwartek na ich drodze do finału gry podwójnej staną Łotyszka Rebeka Margareta Mertena i Białorusinka Katarina Paulenka.

półfinał gry podwójnej:

Paulina Czarnik (Polska, 2) / Cristina Adamescu (Rumunia, 2) - Rebeka Margareta Mertena (Łotwa) / Katarina Paulenka (Białoruś) *czwartek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Paulina Czarnik (Polska, 2) / Cristina Adamescu (Rumunia, 2) - Polina Bachmutkina (Rosja) / Jelena Małygina (Estonia) 7:5, 6:3

Czy Paulina Czarnik i Cristina Adamescu osiągną finał?