WTA Bastad: Karolina Woźniacka wygrała 40. mecz w 2017 roku, porażka Carli Suarez

Dunka Karolina Woźniacka pokonała 6:2, 2:6, 6:4 Szwajcarkę Viktoriję Golubić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bastad.

PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Karolina Woźniacka (WTA 6) ma za sobą już dwa trzysetowe mecze w Bastad. W I rundzie męczyła się z Francuzką Pauline Parmentier. W czwartek opór byłej liderce rankingu stawiła Viktorija Golubić (WTA 106). W I secie Dunka od 2:2 zdobyła cztery gemy. W II partii sytuacja na korcie diametralnie się zmieniła, bo Szwajcarka odskoczyła na 5:1 i nie dała rywalce żadnych szans na pogoń. W decydującej odsłonie Woźniacka wróciła z 0:2, podobnie jak w spotkaniu I rundy z Parmentier.

W trwającym godzinę i 50 minut meczu Dunka zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Naliczono jej 36 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Szwajcarka miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W lutym w Dubaju Woźniacka oddała Golubić sześć gemów.

Dunka jako pierwsza w tym roku może pochwalić się wygraniem 40 meczów w głównym cyklu (bilans 40-14). W Bastad walczy o pierwszy tytuł w sezonie. Ostatni triumf na korcie ziemnym święciła w 2011 roku (Bruksela). Jeśli Woźniacka wygra szwedzką imprezę wróci do Top 5 rankingu, gdzie po raz ostatni była dwa lata temu.

W ćwierćfinale była liderka rankingu zmierzy się z Kateryną Kozłową (WTA 127), która wygrała 6:3, 6:3 z Moną Barthel (WTA 49). Niemka zdobyła tylko osiem z 23 punktów przy swoim drugim podaniu i została przełamana sześć razy. Ukrainka po raz pierwszy zmierzy się z Woźniacką.

Carla Suarez (WTA 30) przegrała 3:6, 7:6(2), 5:7 z Elise Mertens (WTA 55). W trwającym dwie godziny i 43 minuty meczu było 11 przełamań, z czego siedem dla Belgijki. Kolejną jej rywalką będzie Serbka Aleksandra Krunić.

Z powodu kontuzji prawego barku Kiki Bertens (WTA 26) oddała walkowerem mecz z Barborą Krejcikovą (WTA 140). Czeska kwalifikantka, która w I rundzie rozbił 6:0, 6:0 Annikę Beck, awansowała do ćwierćfinału, a w nim zmierzy się z Caroline Garcią.