WTA Waszyngton: Eugenie Bouchard odprawiła Christinę McHale, katusze Kristiny Mladenović

Kanadyjka Eugenie Bouchard pokonała 7:6(6), 6:0 Amerykankę Christinę McHale i awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach twardych w Waszyngtonie.

PAP/EPA / KIKO HUESCA

Po osiągnięciu ćwierćfinału w Madrycie, w drodze do którego wyeliminowała Marię Szarapową, Eugenie Bouchard (WTA 73) w trzech kolejnych turniejach (Roland Garros, Majorka, Eastbourne i Wimbledon) wygrała tylko jeden mecz. Amerykańskie lato Kanadyjka rozpoczęła w Waszyngtonie i w I rundzie pokonała Christinę McHale (WTA 61).

Była piąta rakieta globu miała problemy w I secie, ale wróciła z 3:5. Amerykanka obroniła osiem piłek setowych (po cztery w 12. gemie i tie breaku), ale przy dziewiątej popełniła prosty błąd. W II partii reprezentantka gospodarzy była kompletnie bezradna.

W trwającym 98 minut meczu Kanadyjka zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów. W II rundzie Bouchard zmierzy się z Niemką Andreą Petković (WTA 102), z którą ma bilans spotkań 1-4.

W upalnych warunkach katusze przeżywała Kristina Mladenović (WTA 13), ale ostatecznie pokonała 7:5, 3:6, 6:3 Tatjanę Marię (WTA 62). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Francuzka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Kanadyjką Bianca Andreescu (WTA 167).

Monica Niculescu (WTA 59) wygrała 6:3, 2:6, 7:6(7) z Nao Hibino (WTA 72). W III secie Japonka poderwała się do walki z 0:3, ale nie wykorzystała prowadzenia 5:3 oraz 5-3 w tie breaku. W ciągu dwóch godzin i 24 minut obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań, a Rumunka zdobyła o trzy punkty więcej (108-105). O ćwierćfinał zmierzy się ze swoją rodaczką Patricią Marią Tig (WTA 134).

Sabina Lisicka (WTA 190) pokonała 7:6(7), 7:6(5) Valentini Grammatikopoulou (WTA 179). Niemka wróciła z 2:4 w I secie oraz z 1-4 w tie breaku II partii. W ciągu godziny i 47 minut obie tenisistki zdobyły po 86 punktów. W II rundzie finalistka Wimbledonu 2013 zagra z Białorusinką Aryną Sabalenką (WTA 121).