WTA Waszyngton: Julia Görges i Oceane Dodin obroniły meczbole

Julia Görges i Oceane Dodin po obronie meczboli awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Waszyngtonie. Zdecydowanie mniej kłopotów miała Jekaterina Makarowa.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Julia Görges wróciła z dalekiej podróży i pokonała Alison van Uytvanck 3:6, 6:3, 7:6(9) w ramach II rundy turnieju WTA International w Waszyngtonie. Niemka najpierw przegrywała 3:6 i 1:3, a nieco później, przy stanie 4:5 w trzecim secie, obroniła pierwszego z meczboli. W tie breaku, który zadecydował o losach całego spotkania, czwarta rozstawiona obroniła kolejne cztery szanse dla Belgijki na zamknięcie pojedynku, w tym trzy z rzędu od stanu 3-6. Finalnie po dwóch godzinach i 31 minutach awansowała do ćwierćfinału.

Niemka, która po raz drugi w karierze prezentuje się na kortach w Waszyngtonie (w 2014 roku przegrała w I rundzie), zagra w ćwierćfinale albo z Monicą Niculescu, albo z Patricią Marią Tig.

Oceane Dodin również uciekła w środę spod "topora". Francuzka przegrywała 3:6, 4:5 i 15-40 w pojedynku z Sarą Errani. Piąta rozstawiona obroniła jednak trzy meczbole z rzędu, co okazało się kluczowym momentem spotkania. Dodin zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:1 po dwóch godzinach i 12 minutach.

Jej kolejną rywalką w drugim w tym sezonie (po Budapeszcie) ćwierćfinale turnieju głównego cyklu będzie albo Aryna Sabalenka, albo Sabina Lisicka.

Zdecydowanie mniej kłopotów miała w środę Jekaterina Makarowa. Rosjanka pokonała Monikę Puig 6:2, 6:4 i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w tym sezonie. O pierwszy półfinał od dwóch lat powalczy z lepszą z pary Simona Halep - Mariana Duque.