ATP Waszyngton: 16. z rzędu zwycięstwo Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Teraz mecz z braćmi Bryanami

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Waszyngtonie. W piątek polsko-brazylijska para w trzech setach pokonała Jeana-Juliena Rojera i Horię Tecau.

Marcin Motyka
Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej) Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej)

Pierwotnie mecz Łukasza Kubota i Marcelo Melo z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau miał odbyć się w czwartek. Jednak z powodu opadów deszczu organizatorzy turnieju ATP w Waszyngtonie zdecydowali, że ten pojedynek zostanie przełożony na piątkowe popołudnie lokalnego czasu.

Zmiana terminu nie zaszkodziła mistrzom Wimbledonu. Rozstawieni z numerem drugim Polak i Brazylijczyk pokonali holenderską-rumuńską parę 7:6(3), 4:6, 10-7.

Dla lubinianina i partnerującego mu tenisisty z Sao Paulo to 16. wygrany mecz z rzędu. Ostatnią porażkę ponieśli w maju, w II rundzie Rolanda Garrosa, ulegając parze Ryan Harrison / Michael Venus. Od tego czasu nie zaznali smaku przegranej i zdobyli trzy tytuły - w Den Bosch, Halle i w Wimbledonie.

Piątkowy mecz trwał 99 minut. W tym czasie Kubot i Melo posłali jednego asa, popełnili trzy podwójne błędy serwisowe, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego break pointa i łącznie zdobyli 75 punktów, o dziewięć mniej od rywali.

Półfinałowymi przeciwnikami Polaka i Brazylijczyka będą rozstawieni z numerem czwartym bracia Bob i Mike Bryanowie. Amerykanie, mistrzowie Citi Open z sezonów 2005-07 i 2015, w 1/4 finału wygrali 7:5, 6:4 z duetem Rohan Bopanna / Donald Young.

Citi Open, Waszyngton (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,750 mln dolarów
piątek, 4 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Jean-Julien Rojer (Rumunia) / Horia Tecau (Rumunia) 7:6(3), 4:6, 10-7

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do finału?