Cykl ITF: Maciej Rajski nie zagra o tytuł w Wetzlar

Maciej Rajski nie wystąpi w niedzielnym finale turnieju ITF na kortach ziemnych w Wetzlar. W sobotę polski tenisista musiał uznać wyższość Niemca Jana Choinskiego.

Rafał Smoliński
Maciej Rajski PAP / Jakub Kaczmarczyk / Maciej Rajski

Seria zwycięstw Macieja Rajskiego (ATP 686) zakończyła się na ośmiu. Po triumfie w Mrągowie nasz reprezentant przegrał w półfinale zawodów w niemieckim Wetzlar. Rozstawiony z siódmym numerem Jan Choinski (ATP 413) zwyciężył po 96 minutach 7:6(5), 6:2.

W partii otwarcia obaj tenisiści nie wypracowali zbyt wielu szans na przełamanie, dlatego zadecydował tie breaku, w którym o dwie piłki więcej wygrał Niemiec. Choinski rozpoczął drugiego seta od odebrania serwisu Polakowi i do końca już kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Kolejnego breaka dołożył w siódmym gemie, a następnie pewnie zakończył cały pojedynek.

Rajski zdobył na niemieckiej mączce w Wetzlar sześć punktów do rankingu ATP. Choinski natomiast zagra w niedzielę o piąte singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach. Jego przeciwnikiem będzie Niemiec Elmar Ejupović (ATP 674).