ITF Bydgoszcz: Aleksandar Vukić zatrzymał Huberta Hurkacza w półfinale

Hubert Hurkacz przegrał z Aleksandarem Vukiciem i nie wystąpi w niedzielnym finale turnieju ITF na kortach ziemnych w Bydgoszczy. O swój drugi tytuł na zawodowych kortach Australijczyk powalczy z najwyżej rozstawionym Niemcem Matsem Moraingiem.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Jako pierwszy awans do niedzielnego finału wywalczył oznaczony "jedynką" Mats Moraing (ATP 321). Niemiec nie marnował w sobotę czasu na korcie i w 59 minut rozprawił się z Boyem Westerhofem (ATP 441). Grający z "szóstką" Holender stracił serwis pięciokrotnie, a sam odpowiedział tylko jednym breakiem. Moraing wygrał więc zasłużenie 6:4, 6:1.

Hubert Hurkacz (ATP 408) i Aleksandar Vukić (ATP 659) wypracowali po osiem break pointów, ale dwukrotnie więcej przełamań (4-2) miał Australijczyk. W pierwszej partii oznaczony "dwójką" wrocławianin stracił serwis tylko raz, ale wystarczyło to do porażki w secie. Z kolei w drugiej odsłonie Polak nie wykorzystał prowadzenia 3:0 i przegrał ostatecznie w całym pojedynku 4:6, 4:6.

Niedzielny finał turnieju Bydgoszcz Centrum Cup rozpocznie się o godz. 11:00. Vukić będzie chciał wygrać 10. mecz z rzędu na zawodowych kortach i sięgnąć po drugie trofeum w karierze. Pod koniec lipca Australijczyk był najlepszy w imprezie ITF na kortach twardych w amerykańskim Champaign.

Najwyżej rozstawiony w Bydgoszczy Moraing będzie chciał wygrać siódmego futuresa w karierze. Wcześniej Niemiec zwyciężał w pięciu takich turniejach na terenie własnego kraju oraz w jednym rozgrywanym w Belgii. W styczniu bieżącego roku cieszył się z tytułu w halowej imprezie w Nussloch.

Bydgoszcz Centrum Cup, Bydgoszcz (Polska)