WTA New Haven: Kurumi Nara nie zatrzymała Magdy Linette, Polka w turnieju głównym

Magda Linette pokonała 6:2, 6:2 Japonkę Kurumi Narę i awansowała do głównej drabinki turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Magda Linette PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette (WTA 84) w trzystopniowych kwalifikacjach straciła seta z Francuzką Pauline Parmentier. Poza tym Polka oddała trzy gemy Amerykance Samancie Martinelli i cztery Kurumi Narze (WTA 104). Poznanianka przegrała trzy wcześniejsze mecze z Japonką.

W ciągu 73 minut Linette popełniła siedem podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 23 z 33 punktów. Polka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie Nary.

Dla Linette był to trzeci występ w kwalifikacjach do turnieju w New Haven. W dwóch poprzednich sezonach nie zdołała awansować do głównej drabinki.

W I rundzie rywalką Linette będzie Roberta Vinci, finalistka US Open 2015. Polka zmierzy się z Włoszką po raz pierwszy.

W turnieju głównym zagrają dwie Polki. Tytułu bronić będzie Agnieszka Radwańska, która otrzymała wolny los i w II rundzie zmierzy się z Amerykanką Lauren Davis lub Kanadyjką Eugenie Bouchard.